0.00
(0 głosów)

B40

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

B40 - jeden ze światów alternatywnych , który odwiedzili Felix, Net i Nika w dziewiątej części.

Akcja w świecie B40[edytuj | edytuj kod]

OOUIjs-notice-orange.png
Uwaga. Ta sekcja zawiera szczegóły fabuły lub zakończenia utworu

Po alterportacji Felix, Net i Nika wylądowali w Instytucie Badań Pożądanych. Spotkali tam pana Polona, który w tym świecie pracował na Wydziale Maszyn Budowlanych. W drodze z Instytutu przyjaciele zauważają, że świat jest bardzo ponury - wszystkie budynki są szare i mało oświetlone, przechodniów jest niewielu i nie ma wielu reklam. W Warszawie okazuje się, że Nika mieszka w sierocińcu prowadzonym przez Eleonorę Chrubieszczak Szóstą, Net w piętnastopiętrowym bloku, a pokój dzieli z bratem - Lechem, a dom Felixa jest podzielony na część państwa Polonów i Sobolaków.

Następnego dnia, w sobotę rano, czeka ich niemiła niespodzianka. Okazuje się, że w tym świecie tego dnia chodzi się do szkoły. Uczniów jest znacznie więcej niż w Świecie zero, a lekcje nie są ciekawe. Na przerwie Gerald mówi przyjaciołom, że muszą zgłosić się do dyrektora za swoje zachowanie. W ramach zemsty wydają go milicji za podejrzenie udziału w nielegalnej demonstracji. Znajomi z klasy wiedzą, co to oznacza, dlatego atakują ich, a Felix, Net i Nika ratują się ucieczką ze szkoły. W domu Neta sprawdzają informacje o świecie w lokalnym odpowiedniku Internetu. Później zostają zatrzymani przez agentów w czerni za kupno gazety za alternatywne pieniądze. W areszcie odnajdują pierścień Wunrung, dzięki któremu opuszczają świat.

Historia świata B40[edytuj | edytuj kod]

W B40 komunizm nie upadł, a ZSRR wciąż istnieje. W Polsce rozpoczął się stan wojenny i władzę cały czas posiada WRON - Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego. Nie nastąpiła denominacja złotego. Nie ma powszechnego dostępu do Internetu, a telefony istnieją tylko stacjonarne.

Komentarze (0)

Komentarze (0) [Pomoc]
Loading comments...