4.60
(10 głosów)

Wunrung

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wunrung
Wunrung
Wunrung
Wunrung
Pierścień JumpGate z wyklejki S02
Pierścień JumpGate z wyklejki S02
Alternatywny Pierścień JumpGate z okładki S02
Alternatywny Pierścień JumpGate z okładki S02

Pierścienie Wunrung (niem. gniew) - teleportery umożliwiające przemieszczanie się w czasie i przestrzeni, działają na zasadzie generacji tuneli czasoprzestrzennych. Skutkiem ubocznym ich działania był Bezkształt. Instytut Badań Nadzwyczajnych badał je pod kryptonimem Sparks (ang. iskry).

Pierścienie Wunrung występują w drugiej oraz w czternastej części, zaś w książce Felix, Net i Nika oraz Świat Zero pojawiają się pierścienie bazujące na technologii Wunrung - Projekt JumpGate. W świecie alternatywnym B75 teleportery Wunrung zostały dopracowane, tak aby nie przenosiły w czasie i dostępne są w większych miastach Niemiec dla wszystkich mieszkańców po kupieniu biletu.

Twórca[edytuj | edytuj kod]

Pierścienie stworzone były przez Niemców, na rozkaz Hitlera. Prawdopodobnie miała być to V-4 - cudowna broń Niemców, która odmieniłaby losy wojny - żołnierze teleportowaliby się do Londynu, wzięli w niewolę generałów i opanowali najważniejsze ośrodki.

Wyłączenie[edytuj | edytuj kod]

Aby wyłączyć pierścienie, Felix, Net i Nika musieli znaleźć Kryształowe Serce, które umożliwiało sterowanie technologią. Urządzenie znajdowało się w domu rybaka, który używał go jako kuchenki, zaś klucz, który umożliwiał uruchomienie Kryształowego Serca, Felix zabrał z Ministerstwa Pogody. Kiedy Niemcy nie pilnowali Przyjaciół, Felix przekręcił klucz i pierścienie zostały wyłączone.

Jednak aby teoretycznie wyłączyć pierścień można odciąć zasilanie, albo zastosować metodę "na chama".

Miejsca, w których znajdowały się pierścienie[edytuj | edytuj kod]

m. in.:

Podróże[edytuj | edytuj kod]

Przyjaciele, za pomocą pierścieni, odbyli podróże do:

W części 14

Więcej w WikiFNiN[edytuj | edytuj kod]

Komentarze (8)

Komentarze (8) [Pomoc]
Loading comments...