4.00
(5 głosów)

Londyn

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Londyn - stolica Anglii; jedno z miast, w którym znajduje się jest baza Wunrung. Dzieje się tam część akcji tomów drugiego, trzynastego, opowiadania Felix, Net i Nika oraz Wędrujące Samogłoski oraz większość akcji w tomie czternastym.

Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa[edytuj | edytuj kod]

Felix, Net i Nika wylądowali w Londynie rano, następnego dnia po tym, jak przeszli przez pierścień Wunrung w Milo.

Net przeteleportował się do Londynu zaledwie chwilę przed Felixem i Niką, jednak wylądował tam kilka godzin wcześniej (ok. 4:20, bo o tej porze był w kawiarence internetowej). Aby pozostali mogli go znaleźć, dał im kilka "wskazówek":

  • Zostawił kartkę w kawiarence internetowej - wiedział, że to pierwsze miejsce, gdzie będą go szukać. Z wieloma błędami napisał na niej, że będzie na nich czekał w okolicy Piccadilly Cirus.
  • Korzystając z umiejętności informatycznych:
    • wprowadził napis na tablicy świetlnej nad kinem,
    • umieścił na telewizorach w wystawie sklepu napis Buckingham Palace (ang. Pałac Buckingham - siedziba angielskiej królowej), ułożony z obrazków,
    • na reklamach przy rondzie Piccadilly Cirus wstawił dalszą wskazówkę, jak dojść do Pałacu Buckingham.
    • Manfred umieścił napis na pasku w wiadomościach BBC

Po całym dniu przyjaciele skierowali się z powrotem do metra, gdzie z pierścienia wypadły miniroboty kopią Manfreda.

Baza w Londynie[edytuj | edytuj kod]

Baza pierścienia Wunrung w Londynie jest umieszczona w nieużywanym tunelu londyńskiego metra o średnicy kilku metrów. Z niego pierścień brał energię, która następnie była transportowana do pozostałych baz. W związku z tym aktywność pierścienia zmieniała się zgodnie z rozkładem jazdy metra. To pierwsza baza, do której teleportowali się przyjaciele.

Bomba[edytuj | edytuj kod]

W trakcie przejazdu London Eye, którą polecił im taksówkarz, w kapsule, w której byli Felix, Net i Nika, znalazła się tajemnicza reklamówka. Okazało się, że zawiera coś, co wygląda na bombę i składa się z baterii, pięciu lasek dynamitu, kilku kabli, układu sterowania i zegara cyfrowego. Niemiecki weteran wojenny proponował, że położy się na bombie i zatrzyma odłamki, jednak Felix stwierdził, iż ładunek jest zbyt silny.

Ostatecznie maksymalnie zdenerwowana Nika użyła mocy i wybiła szybę ze wzmocnionego szkła, a Felix wyrzucił bombę. Ta wpadła do Tamizy i chwilę po tym, jak Net stwierdził, że to tylko atrapa, eksplodowała. Przyjaciołom udało się uniknąć aresztowania i w spokoju oddalili się od London Eye.

Felix, Net i Nika oraz Klątwa Domu McKillianów[edytuj | edytuj kod]

Przyjaciele planowali na wakacje pojechać najpierw do Szkocji do Angusa, a po tygodniu przejechać do Londynu, gdzie mieli zamieszkać u Williama. W wyniku błędu Neta, przyjechali o miesiąc za wcześnie, więc nie zastali Brytyjczyków. Po pobycie w Beastlycrag superpaczka pojechała do stolicy Anglii, gdzie mieli zawieźć pewien list. Net wsadził szkatułkę z przesyłką do plecaka z zepsutym suwakiem i została ona skradziona. Zdenerwowany Felix opuścił Neta i Nikę. Zatrudnił się w warsztacie samochodowym Polaka, Pana Zielińskiego, gdzie otrzymał nocleg. Jego przyjaciele zamieszkali u pani Grace Piernikowskiej, gdzie w zamian za darmowy nocleg mieli sprzątać muzea. Po kilku dniach spotykają się, aby dostarczyć list, przez który wisiała nad nimi klątwa. W epilogu dołącza Laura.

Felix, Net i Nika oraz (nie)Bezpieczne Dorastanie[edytuj | edytuj kod]

Felix, Net, Nika i Laura stracili swoje pierwsze prace i zatrudnili się w hotelu Melius Cras prowadzonym przez Johna Retmona, żeby móc zapłacić za nocleg. Wieczorami chodzili do muzeów i kawiarni. Wszyscy mieli problemy z koncentracją i zapamiętaniem prostych rzeczy. Net został w ostatniej chwili poinformowany, że ma wziąć udział w Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej. Od tego momentu zachowanie Niki znacząco się zmieniło. Po kilku dniach dziewczyna zniknęła, a hotel przestał istnieć. Felix, Net i Laura byli jednocześnie ścigani przez policję i Grafitowych Elegantów. W końcu dowiedzieli się, że spotkali się z ich dawnym wrogiem - Mortenem. Felix domyślił się, że Nice został wszczepiony komplant i udało im się odbić ją z rąk Retmona. Przyjaciele wykorzystali pierścień Wunrung, aby uciec z Londynu. Trafili do Instytutu Badań Nadzwyczajnych, gdzie usunęli komplant, a później poszli do domu Niki, gdzie spotkali Agenta Mamrota. Mężczyzna zabrał ich z powrotem do Wielkiej Brytanii, gdzie Nika z zapasowym komplantem miała wykonać plan Mortena. Felix, Net i Laura nie chcieli do tego dopuścić, więc uciekli i przerwali zamiary programu komputerowego.

Felix, Net i Nika oraz Wędrujące Samogłoski[edytuj | edytuj kod]

W 2060 roku, po konferencji Felix i Net czekali na samolot na lotnisku Heathrow. Nagle wszystkie loty zastały odwołane, a oni zostali zatrzymani przez ochronę. Według jednej z turystek bumcykcykator miał być bombą. Przyjaciele zostali wypuszczeni. Aby zdążyć do Warszawy skorzystali z nowego systemu sieci teleporterów „Teleporspress".

Miejsca akcji[edytuj | edytuj kod]

Komentarze (2)

Komentarze (2) [Pomoc]


avatar

EmkaZyrafa013Zainspirowany WikiFNiN

10 miesiące temu
Wynik 0
najlepszy tekst, jak ta Polka mówi żeby wrzucić te bombę do wisły hah
avatar

EmkaZyrafa013Zainspirowany WikiFNiN

8 miesiące temu
Wynik 0
A czy wiadomo, kto podłożył te bombę?

Nie możesz publikować komentarzy.