5.00
(6 głosów)

Manfred

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Manfred - program AI (Artificial Intelligence - sztuczna inteligencja). Stworzył go Marek Bielecki, a udoskonalił - jego syn, Net Przeznaczeniem Manfreda było sterowanie sygnalizacją świetlną w Warszawie, ale uczestniczenie w przygodach Felixa, Neta i Niki okazało się znacznie ciekawsze.

W filmie Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa głos Manfredowi podkłada Cezary Pazura.

Stworzenie Manfreda[edytuj | edytuj kod]

Marek Bielecki pracował wraz z grupą innych programistów nad programem sztucznej inteligencji do zarządzania ruchem drogowym w Warszawie. Kod, z którego powstał Manfred, był początkowo śmieciem, nieudaną częścią. Net wyciągnął go z kosza swojego ojca i przeniósł do swojego komputera. Tam "wyhodował" z niego Manfreda. Wkrótce dowiedział się o tym tata Neta i Manfred "zamieszkał" w komputerze w miejskim ratuszu, skąd kieruje ruchem drogowym w Warszawie, niejednokrotnie pomagając przyjaciołom choćby w ustawianiu zielonego światła specjalnie dla nich lub czerwonego dla nauczyciela, aby zapobiec klasówce.

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Manfred w komunikatorze Net.com pokazuje spadające zielone literki à la Matrix. Jego ciałem jest robot, którego dostał w prezencie na Boże Narodzenie w pierwszej części serii. W drugiej części Manfred występuje w postaci "Chmary", utworzonej z minirobotów będących własnością Instytutu Badań Nadzwyczajnych. Potrafią one przybrać dowolny kształt. Nika, gdy po raz pierwszy zobaczyła go na ekranie minikomputera Neta, rozczarowała się, bowiem spodziewała się, że będzie miał wirtualną twarz.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Fani FNiN z oficjalnego FanClubu serii utworzyli Projekt "Manfred", którego celem jest stworzenie bota odpowiadającego na pytania dotyczące FNiN.
  • Manfred nie chciał zasiedlić ciała Golema, bo wtedy nie powstałoby własne AI robota.
  • W 2060 roku Manfred został przeprogramowany na program informacyjny - nie pamiętał nawet przyjaciół. Jedynie kopia Manfred 198-46a, która pozostała w sieci po jego ucieczce w pierwszym tomie, była prawdziwym Manfredem.
  • Manfred, początkowo uzyskując dostęp do Internetu, uciekł z komputera Neta.
  • Manfred miał pomóc Felixowi i Netowi na teście z geografii, jednak odmówił współpracy, wyjaśniając, iż treść sprawdzianu jest zupełnie bezsensowna.

Alternatywne wersje Manfreda[edytuj | edytuj kod]

Manfred pojawia się w większości alternatywnych światów.

W świecie B50 istnieje jako "inteligentny" program policyjny, służący do wyszukiwania informacji o konkretnych osobach i ich położeniu. Jest nietowarzyski, nieczuły i sztywny. W dziewiątej części serii Przyjaciele zdołali porozmawiać z nim przez komputer taty Neta w domu chłopaka. Manfred nie rozpoznał ich, ale podał im użyteczne informacje dotyczące położenia Geralda i Aurelii.

Manfred oraz Felix, Net i Nika[edytuj | edytuj kod]

W WikiFNiN powstaje opowiadanie o przygodach trójki przyjaciół i Manfreda, właśnie z punktu widzenia programu. Nosi tytuł Manfred oraz Felix, Net i Nika.

Powiązane strony Wiki[edytuj | edytuj kod]Komentarze (2)

Komentarze (2) [Pomoc]


avatar

Wirek4Zainspirowany WikiFNiN

73 miesiące temu
Wynik 0
fajne!
avatar

Fanka123Coś już wie o WikiFNiN

7 miesiące temu
Wynik 0
Lubię tę postać ale na razie czytam 3 część.

Nie możesz publikować komentarzy.