0.00
(0 głosów)

Różaniec

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Różaniec - książka fantastycznonaukowa, napisana przez Rafała Kosika i wydana przez wydawnictwo Powergraph 30 sierpnia 2017, części serii „Science Fiction z Plusem”. Książka składa się z trzech części, pierwsza ma 8 rozdziałów, druga i trzecia 7, które razem mają 513 stron.

Różaniec

Autor: Rafał Kosik

Data publikacji: 30 sierpnia 2017

Kraj wydania: Polska

Wydawca: Powergraph

Autor okładki: Rafał Kosik

Liczba stron: 513


Poprzednia: Kameleon


Zobacz cytaty


Rozaniec.jpg

Opis[edytuj | edytuj kod]

Opis z tyłu okładki
Warszawa przyszłości, która, miejmy nadzieję, nigdy nie nadejdzie. Zwykły człowiek w niezwykłym świecie, wmanipulowany w wielką politykę, która i tak okazuje się nieznacząca wobec mechanizmów rządzących światem Różańca. Rafał Kosik już w Verticalu i Kameleonie pokazał siłę swojej wyobraźni. Różaniec łączy niezwykłą wizję science-fiction i zajdlowską fantastykę socjologiczną z sensacyjną akcją rodem z thrillera.

Nowe podejście do porządku społecznego, w którym pojęcie winy i sprawiedliwości odchodzi w przeszłość. Ludzie zamknięci w miastach-enklawach, poza którymi życie jest niemożliwe, są kontrolowani przez Nadzór, Prowokację i Eliminację oraz zdani na łaskę wszechmocnej g.A.I.a., o której nie wiadomo, czym naprawdę jest. Ona decyduje o życiu i śmierci jednostek, troszcząc się jedynie o dobro ludzkości. A przynajmniej tak się wszystkim wydaje. Przeciwstawia się jej ojciec, który jest gotów na każde poświęcenie, aby ratować swoje dziecko.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

OOUIjs-notice-orange.png
Uwaga. Ta sekcja zawiera szczegóły fabuły lub zakończenia utworu

Przyszłość. Ziemia przestała normalnie funkcjonować: ludzie zamieszkują więc sztucznie stworzone pierścienie, będące odpowiednikami dawnych miast, razem tworzące tak zwany różaniec. Harpad para się w nim niekoniecznie legalnym zajęciem, jednocześnie próbując wychowywać własną córkę. Gdy ta zostaje porwana, mężczyzna robi wszystko, aby ją odzyskać. Potem jego córka zostaje puszczona w objęcia Eliminacji, o której nie wiadomo nic pewnego. W Pierścieniu Warszawa odbywają się wybory na prezydenta. Harpad decyduje się zejść do eliminacji, co udaje mu się. Po siedmiu latach pobytu wyprowadza innych z tamtejszego Międzypoziomia do Warszawy, lecz przy okazji „umiera". Zadanie po nim dokańcza Marysia, jego córka.

Nagrody[edytuj | edytuj kod]

W 2018 roku zdobyła Nagrodę im. Janusza A. Zajdla, Nagrodę Literacką im. Jerzego Żuławskiego oraz Puchar Bachusa przyznawany przez ZKF Ad Astra z Zielonej Góry.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

  • Opis: Tył okładki
  • Nagrody: strona nt. powieści w Wikipedii

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Komentarze (0)

Komentarze (0) [Pomoc]
Loading comments...