UWAGA! Zmień skórkę na Wektor!
Znane są problemy występujące przy używaniu skórek innych niż Wektor.
Aby zapewnić komfortową pracę z WikiFNiN, zalecana jest zmiana skórki na Wektor - możesz tego dokonać na stronie swoich preferencji zaznaczając Wektor.
Zapraszamy do dalszego rozbudowywania WikiFNiN!

Mars

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Okładka książki Mars
Mars - debiutancka powieść Rafała Kosika, opublikowana w kwietniu 2003 roku nakładem wydawnictwa Ares 2. W 2012 książka ukazała się ponownie, nakładem wydawnictwa Powergraph, należącego do samego autora.
Mars
Autor: Rafał Kosik
Tematyka: fantastyka naukowa
Język: Polski
Data wydania: 2003
Wydawca: Ares 2, Powergraph

Fabuła[edytuj]

Akcja powieści toczy się na Marsie, na którym w 2040 roku rozpoczęto trwającą niemal 100 lat terraformację, po której został skolonizowany przez ludzi[2]. Powieść składa się z trzech części. Akcja pierwszej z nich ma miejsce w roku 2040 i przedstawia sposób, w który ludzie rozpoczynają terraformowanie Marsa. Druga część rozgrywa się w 2305 roku. Jej bohater to Allen, który przybywa na Czerwoną Planetę w czasach, gdy cały czas trwa jej zaludnianie. Większość ludzi nie jest świadoma, że terraformacja nie do końca się powiodła. W trzeciej części, której akcja dzieje się w roku 2340, Mars boryka się z niedoborem tlenu i wody, a główny bohater imieniem Jared zajmuje się odnajdywaniem ukrytych akwenów.

Fragmenty[edytuj]

Fragment 1 Fragment 2