3.33
(3 głosy)

Gerald Donatowski

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Gerald Donatowski - bogaty chłopiec, który zakochał się w Nice. Do klasy Felixa, Neta i Niki doszedł w książce pt. "Felix, Net i Nika oraz Pałac Snów", ponieważ jego stara szkoła splajtowała. Brał udział w wyborach na przewodniczącego szkolnego samorządu, a jego "kampania wyborcza" polegała na obiecywaniu, że gdy wygra wybory, wszystko zrobi lepiej od innych kandydatów. Okłamał Nikę, twierdząc, że zna lekarza, który może podać mamie Neta lekarstwo, aby obudzić ją ze śpiączki, pod warunkiem że dziewczyna pójdzie z nim do kina. Przegrał jednak bójkę z Netem i to ten poszedł z Niką na randkę. W piętnastym tomie serii, Felix, Net i Nika oraz Koniec Świata Jaki Znamy, Gerald trafia na miesiąc do poprawczaka, ponieważ uruchomił alarm, iż w szkole znajduje się bomba, wywołując tym ogromne zamieszanie. Zrobił to jedynie po to, aby nie pisać testu z języka polskiego.

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Gerald jest wysokim blondynem o błękitnych oczach i ma uprzejmy uśmiech. Nosi modne ubrania: jeansy, bluzę i białe sportowe buty. Wszystkie elementy jego wystroju wyglądają, jakby kupiono je w najdroższym sklepie sportowym.

Na balu halloweenowym w czwartej części przebrał się za białego kowboja.

Gerald a Net[edytuj | edytuj kod]

Net nie lubi Geralda, gdyż ten nieustannie podrywa Nikę, co wzbudza jego zazdrość. Przez to prawie doszło do bójki między nimi. Nika ostatecznie jej zapobiegła, oznajmiając, że nie więcej odezwie się do tego, który uderzy pierwszy. Jednak pod koniec trzeciej części Net znalazł w sobie odwagę i gdy dowiedział się, że ten ją okłamał, uderzył Geralda, a on, nie chcąc być poobijany w dniu rozstrzygnięcia wyborów, uciekł. Net nazywa Geralda "niedorobionym Kenem". W czwartej części przywiesił mu do pleców kartkę z napisem Czekam na przeszczep mózgu.

Komentarze (7)

Komentarze (7) [Pomoc]
Loading comments...