5.00
(12 głosów)

Laura Poniatowska

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
(Przekierowano z Laura)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Laura

Laura Poniatowska - sprytna dziewczyna, która pojechała na ferie do "Trzech Kuzynek" siódmej części. Spotkała się tam razem z Felixem, Netem i Niką, których wcześniej nie znała. Okazało się, że szukała przepisu na nieśmiertelność. Zaczęła jednak pomagać przyjaciołom. Od ósmej części jest dziewczyną Felixa. W 14 części dowiadujemy się że ma 15,5 roku oraz, że w szkole uczy się języka włoskiego.

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Wysoka, szczupła dziewczyna. Ma proste włosy, które farbuje na jaskrawoczerwony kolor, przez co wyglądają, jakby zrobiono je z plastiku. Jej prawdziwy kolor włosów to kasztanowy. W 14 części musiała je przefarbować na niebiesko, aby nie została rozpoznana. Gustuje w minispódniczkach, podobnie jak Nika.

Laura i Felix[edytuj | edytuj kod]

OOUIjs-notice-orange.png
Uwaga. Ta sekcja zawiera szczegóły fabuły lub zakończenia utworu

Laura jest zakochana w Felixie, poprosiła nawet o jego numer telefonu. Podrywała go i w siódmej części pocałowała dwa razy. Od ósmej części chodzą ze sobą oficjalnie. Kiedy zapadał się leśny cmentarz i groby zaczęło pochłaniać wybijające po ulewie błoto, Laura ugrzęzła w bagnistej pułapce. Z pomocą przyszedł jej Felix (wspierany przez resztę superpaczki), co wzbudziło w Laurze nowe pokłady sympatii dla niego. Od tego momentu można oficjalnie stwierdzić, że pomiędzy Felixem i Laurą nawiązała się silniejsza więź. Była z nim, w ósmej części, na randce w kinie, gdzie spotkali Neta i Nikę. Felix starał się wtedy ukryć Laurę przed przyjaciółmi. W trzynastej części miała jechać z superpaczką na wakacje na wyspy Brytyjskie.

Laura nie wierzyła Felixowi w historie, które jej opowiadał. W czternastej częśći, podczas wyjazdu na wakacje, Net dodał jej konto w Net.com. Pracowała najpierw jako kurier pocztowy, ale po przejechaniu 20 km rowerem i zdobyciu ponad 5 siniaków zrezygnowała. W hotelu Melius Cras pracowała jako szef kuchni. Kiedy hotel opuszczono, skradła flakon perfum John Retmon, przez co ścigali ją Grafitowi Eleganci. Aby się przed nimi ukryć, zatrudniła się w kuchni i zarobiła 4 funty. Uczestniczyła w akcji odbicia Niki z rąk Johna Retmona. Podczas ucieczki z Niką przeteleportowała się przez pierścień Wunrung do Instytutu Badań Nadzwyczajnych. Wtedy uwierzyła, że Felix nie wymyślił wszystkich rzeczy, jakie jej opowiadał. Na imieniny podarowała chłopakowi własnoręcznie wykonaną zakładkę z liściem laurowym.

Zawsze śmieszyło ją to, że Felix niesamowicie się przed nią peszył. Robiła wszystko, aby chłopak był przy niej sobą, a nie kimś, kogo udawał - wyjaśniła mu to w ósmej części serii, będąc z nim na randce w kawiarni.

Światy alternatywne[edytuj | edytuj kod]

Zero Szans[edytuj | edytuj kod]

OOUIjs-notice-orange.png
Uwaga. Ta sekcja zawiera szczegóły fabuły lub zakończenia utworu

Przed szesnastym tomem, Laura, leci lotem numer 481 do Polski. Jednak, gdy byli w powietrzu wszystkich pilotów proszono o lądowanie, z powodu burzy magnetycznej. Piloci jednak, nabrali tylko paliwa i polecieli dalej. Przez to zniknęli z radarów i samolot się nie znalazł. Na końcu okazało się, że wylądował w Hongkongu, gdzie przez dłuższy czas przebywał razem z komputerem kwantowym, który miał zostać podłączony 24 października. Pasażerowie byli wtedy zamroczeni przez kadzidła, które nosili ze sobą mnisi pilnujący komputera.

Komentarze (29)

Komentarze (29) [Pomoc]
Loading comments...