0.00
(0 głosów)

B70

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

B70 - jeden ze światów, w którym znaleźli się Felix, Net i Nika.

Akcja w świecie B70[edytuj | edytuj kod]

OOUIjs-notice-orange.png
Uwaga. Ta sekcja zawiera szczegóły fabuły lub zakończenia utworu

Po alterportacji Felix, Net i Nika wylądowali w tunelu kolejowym. Docierają na stację, gdzie co kilka minut przyjeżdżają pociągi. Wraz z grupą przyjezdnych idą do pomieszczenia, gdzie zostają poproszeni o paszporty. Nie mają ich, więc zostają zatrzymani przez agentów specjalnych. Zostają jednak odebrani przez pana Polona i Bieleckiego, którzy zostali wezwani do serwisu Pierścienia „Freedom Tunel”. Tata Neta zabiera ich do swojego domu, gdzie przyjaciele dowiadują się, że w tym świecie rodzice nie znają Niki. W mieszkaniu Manfred informuje przyjaciół, że goni ich Agent Mamrot i muszą uciekać. Najpierw chowają się w osiedlowym sklepie. Następnie jadą tramwajem w stronę Pragi. Przed mostem okazuje się, że nie mogą przejechać na drugą stronę Wisły, ponieważ znajduje się tam granica państwa. Skierowali się w stronę Starego Miasta, gdzie chcieli znaleźć kawiarenkę internetową. Nagle zobaczyli „Centrum Meblowe Orchidea” i weszli do środka. Schowani pod stołem przeszukiwali Internet, aż nagle zorientowali się, że sklep został zamknięty. Kiedy okazało się, że nikt ich do rana nie wypuści, stwierdzili, że nie są sami w budynku. Trzech lokalnych chłopaków zabrało im rzeczy, a Felix, Net i Nika zaczęli ich szukać, aby odnaleźć swój dobytek. Po rozmowie z chłopakami i odzyskaniu rzeczy poszli spać na jednym z łóżek, gdzie rano obudził ich agent Mamrot. Przyjaciele ponownie zostali poddani serii przesłuchań. Tatowie Felixa i Neta domyślili się prawdy i postanowili pomóc im dostać się do Pierścienia. Urządzenie sięgnęło po superpaczkę, mimo że było wyłączone a oni stali kilka metrów dalej.

Warszawa Zachodnia[edytuj | edytuj kod]

OOUIjs-infoFilled info blue.png
Osobny artykuł: Warszawa Zachodnia.

Warszawa Zachodnia to niepodległe państwo obejmujące swoim terytorium większość lewobrzeżnej światozerowej Warszawy. Warszawę Zachodnią zamieszkuje 7 mln mieszkańców. Powstała w wyniku udanego powstania warszawskiego, zachowała ciągłość władzy sprzed wojny. Komunikacja Warszawy Zachodniej z innymi krajami odbywa się przez „Freedom Tunnel” – bramę JumpGate, pozwalającą na przesyłanie zaopatrzenia i ludności w pociągach. Poziom życia i bogactwo mieszkańców Warszawy Zachodniej jest dużo wyższe niż w PRD. Liczba wieżowców także jest dużo większa i są one zdecydowanie wyższe niż w Świecie Zero.

Polska Republika Demokratyczna[edytuj | edytuj kod]

Reszta Warszawy i Polski nazwano Polską Republiką Demokratyczną. Panuje w niej komunizm. PRD powstała po drugich wolnych wyborach po upadku PRL. Obywatele, niezadowoleni brakiem postępu istniejącej wtedy Rzeczypospolitej Polskiej, wybrali tych samych ludzi, którzy rządzili za czasów Polskiej Republiki Ludowej. Jej stolicą jest druga część Warszawy. W świecie B70 w Polsce jest druga krajowa domena najwyższego poziomu - .dpr - co oznacza Democratic Republic of Poland.

Komentarze (0)

Komentarze (0) [Pomoc]
Loading comments...