0.00
(0 głosów)

Orchidea

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania


Centrum meblowe Orchidea - elegancki dom meblowy w Warszawie Zachodniej. Budynek stoi na skarpie wiślanej. Nad wejściem elewacja układa się w skomplikowany kształt przypominający ogromny kwiat, który dodatkowo jest podświetlany wolno pulsującymi, kolorowymi reflektorami. Nieregularne wnętrze w jednym miejscu sprawia wrażenie kompletnego chaosu, a w innym – idealnej harmonii. W budynku jest ciepło, kolorowo, rozbrzmiewa spokojna muzyka oraz ładnie pachnie. Oprócz mebli można tu także kupić sprzęt wyposażenia wnętrz.

Zaraz za wejściem znajduje się przestronny, przypominający grotę hall, którego ściany pokryto ciemną boazerią oraz oświetlono tak, aby nie wyglądał ponuro. Stoi w nim automat z napojami. Dalej są mniejsze sklepy z poszczególnymi towarami. Na piętro prowadzą kręcone schody ruchome. Pod sklepieniem znajduje się mały ogródek skalny z drzewkami bonsai i wodospadami. Na tyłach sklepu, przy zewnętrznej stronie znajduje się strefa techniczna. Do budynku prowadzi legendarny tunel pod Wisłą łączący Cytadelę z Pragą.

Centrum handlowe jest otwierane i zamykane jako całość, a nie poszczególne działy, dlatego Felix, Net i Nika oraz lokalni chłopcy, których tam spotkali mogli poruszać się w nocy po całym budynku. Choć Orchidea jest monitorowana, nikt nie sprawdza nagrań bez wyraźnego powodu.

W świecie karłowatym hall Orchidei jest najobszerniejszym miejscem, dlatego wszystkie alternatywne superpaczki spotkały się tam aby obmyślić dalszy plan działania.

Komentarze (0)

Komentarze (0) [Pomoc]
Loading comments...