5.00
(1 głos)

Warszawa Zachodnia

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Warszawa Zachodnia - państwo miasto w środkowej Europie w świecie B70. Obejmuje swoim terytorium większość lewobrzeżnej światozerowej Warszawy. Zamieszkuje ją 7 mln mieszkańców, a liczba ta stale rośnie głównie dzięki nielegalnym uchodźcom z Polskiej Republiki Demokratycznej. Poziom życia i bogactwo mieszkańców Warszawy Zachodniej jest dużo wyższe niż w PRD.

Premierem jest Jakub Rozner.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Warszawa zachodnia powstała w wyniku udanego powstania warszawskiego i zachowała ciągłość władzy sprzed wojny. Przez pół wieku, komunikacja Warszawy Zachodniej z innymi krajami odbywa się drogą lotniczą. Po chwilowym upadku komunizmu w PRD, nie doszło do zjednoczenia kraju, ponieważ mieszkańcy nie chcieli obniżać poziomu życia. Szczelnie zamknięto granicę, więc rozpoczęto budowę „Freedom Tunel” – bramy JumpGate, pozwalającej na przesyłanie zaopatrzenia i ludności w pociągach. Przysyłane są one z zachodniej Europy.

Opis miasta[edytuj | edytuj kod]

Miasto wygląda imponująco – jakby budowniczy chcieli przyćmić wszystkie inne europejskie metropolie. Wszystko jest ładne, schludne i dopracowane w najmniejszych detalach. Liczba wieżowców jest dużo większa i są one zdecydowanie wyższe niż w Świecie Zero. W centrum, głównie wyglądają one jak odnowione, przedwojenne kamienice, podwyższone o kilka pięter. Na obrzeżach miasta, ulokowane są nowoczesne, jeszcze wyższe budynki.

Komentarze (0)

Komentarze (0) [Pomoc]
Loading comments...