0.00
(0 głosów)

Banda trojga

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Banda trojgaWalery, Feluś i Maniuś – trzech chłopaków, którzy w świecie B70 mieszkają na Pradze w Polskiej Republice Demokratycznej. Kilka razy w tygodniu przychodzą tajnym tunelem pod Wisłą do Orchidei po zamknięciu sklepu i zjadają resztki, które zostały po całym dniu. Chłopcy zabrali rzeczy Felixowi, Netowi i Nice, kiedy ci zostali zamknięci w budynku na noc, jednak po rozmowie oddali je.

Maniuś[edytuj | edytuj kod]

Jest bardzo wysoki (ok. 190 cm) i chudy. Ciemnowłosy. Ma około szesnaście lat. Net stwierdził, że jest ubrany jak gwiazdor czarno-białego kina. Wydaje polecenia pozostałej dwójce i nie lubi, kiedy ktoś się nie zgadza z nim albo każe mu coś zrobić. Nie wierzył, że Felix ma nadludzką moc, choć nie wiedział jak udało mu się podnieść lodówkę jedną ręką. Początkowo był niemiły wobec superpaczki, jednak później zmienił swoje zdanie o nich. Kazał im posprzątać po sobie i więcej nie przychodzić.

Walery[edytuj | edytuj kod]

Młodszy o kilka lat brat Maniusia. Jest do niego dość podobny. Był przerażony, gdy Felix podniósł lodówkę.

Feluś[edytuj | edytuj kod]

Mały chłopiec, ma najwyżej dziesięć lat. Ma blond włosy. Odezwał się tylko kilka razy. Felix i Net podnieśli go, a on poluzował rurę, która spadła na lodówkę, w celu zamaskowania prawdziwej przyczyny awarii. Na koniec zabrał portfel Netowi, ale Maniuś kazał mu go oddać.

Komentarze (0)

Komentarze (0) [Pomoc]
Loading comments...