4.00
(5 głosów)

Dom Neta

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Dom Neta - penthouse, czyli dwupoziomowe mieszkanie na najwyższym piętrze jednego z apartamentowców w Warszawie. Mieszka w nim Net wraz z rodzicami. Istnieją rozbieżności co do poziomu, na którym znajduje się mieszkanie. W pierwszych częściach opisywany budynek ma 20 pięter. Od części piątej (Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek) jest to już 30 pięter. Natomiast w części piętnastej (Felix, Net i Nika oraz Koniec Świata Jaki Znamy) z treści wynika, że mieszkanie znajduje się na 40. piętrze.

Goście muszą czekać w hallu, aż elegancki portier (Janusz do części dziewiątej, potem portierem był pan Mietek) zatelefonuje na górę i sprawdzi, czy gospodarze naprawdę się kogoś spodziewają. Później przechodzą do dużej, lśniącej windy. Drzwi zamykają się w niej bezszelestnie, a winda, również bezszelestnie, wjeżdża na górę. Po wyjściu z niej ludzie znajdują się w prostokątnym pomieszczeniu. Z boku są drzwi na schody, węższe od zsypu, a na wprost - szerokie drzwi do mieszkania, obstawione sporymi sztucznymi kwiatami.

Dom jest bardzo nowoczesny, na ścianach wiszą ogromne obrazy, również bardzo nowoczesne. Wnętrze jest niezwykłe. Brakuje tu tradycyjnych ścianek działowych i wąskich przejść. Drzwi posiada tylko łazienka i kilka mniejszych pokoi - zapewne sypialni. Cała reszta pomieszczeń tworzy jedną przestrzeń, poprzedzielaną ażurowymi regałami, niskimi murkami, krótkimi schodkami.

Metalowe schody prowadzące na wyższy poziom są osłonięte jedynie balustradą z hartowanego szkła. Wchodzi się nimi do przeszklonego pawilonu, stojącego w zielonym, wypielęgnowanym ogrodzie, w którym rośnie trawa, drzewa i krzaki. Z tyłu znajduje się przeszklony ogród zimowy i kuchnia (w szufladach nie ma uchwytów - Net do tej pory nie umie ich otwierać - ponieważ mama zakochana jest w minimalizmie). System wentylacyjny jest tak skonstruowany, by zapachy z kuchni nie rozchodziły się po całym domu. Z przodu jest zielona przestrzeń, zakończona ceglaną balustradką. Roztacza się stamtąd niesamowity widok na wieżowce w centrum Warszawy. Po lewej stornie mieści się piętrowy przeszklony pawilon, w którym maluje mama Neta (autorka wszystkich domowych obrazów).

Na dole, w jadalni, stół oświetlają halogeny ukryte w suficie podwieszanym. Jeżeli stoją na nim świeczki, to muszą być zgaszone, aby się nie stopiły i nie były nierówne. W całym domu zrezygnowano z wszelkich ozdobników - nawet bombki na choince są matowobiałe i powieszone w równych rządkach. Tata Neta toleruje choinkę tylko dlatego, że przypomina fraktal. Net wspominał, że mieli kiedyś mrówki faraona - nawet one chodziły gęsiego prawą stroną podłogi.

Pracownia taty Neta[edytuj | edytuj kod]

Pracownia taty Neta to spore pomieszczenie z kilkoma różnymi komputerami, stojącymi na długich blatach. Jest tam dość ciemno za sprawą zasłoniętych żaluzji. Światło dają tylko małe halogenowe lampki nad klawiaturami. Podczas imprez rodzinnych za ściany wysuwają się tafle mlecznego szkła, które skutecznie zasłaniają pracownię. Widać przez nią tylko poświatę pracujących komputerów.

Pokój Neta[edytuj | edytuj kod]

Pokój Neta przypomina pomniejszoną pracownię jego ojca, z tym że chłopak doprosił się o zwykłe drzwi, ze zwykłą klamką. Na co dzień panuje tu spory bałagan, dzięki któremu jest znacznie przytulniej. Nowoczesne meble poobklejane są kolorowymi plakatami i jakimiś schematami. W kątach poniewierają się sterty zabawek i czasopism. Widać, że Netowi nie podoba się nowoczesny styl wnętrza i próbuje nadać pokojowi własny charakter. Na podłużnym blacie, przy zażaluzjowanym oknie, stają trzy monitory, dwie drukarki i sporo mniejszego sprzętu. Zza biurka zwisają i plączą się po ziemi dziesiątki kabli. Część z nich wpięta jest w niektóre z kilkunastu gniazdek w ścianie. Migają jakieś lampki, szumią wentylatory, coś tyka wewnątrz któregoś z pudełek. Jeden z komputerów, najstarszy, służy wyłącznie do dekodowania telewizji satelitarnej - prawie czterysta kanałów, ale Net i tak ich nie ogląda, bo nie ma czasu (robi to dla treningu). Przy biurku stoi czarny, powycierany fotel na kółkach.

Sąsiedzi[edytuj | edytuj kod]

Dom Neta w świecie B40[edytuj | edytuj kod]

W świecie równoległym B40 Net mieszka na 15. piętrze w budynku, który stoi w tym samym miejscu. Mieszkanie ma 3 pokoje, kuchnię i łazienkę. W pokoju mieszka ze swoim młodszym bratem. W pracowni taty stoi jeden stary komputer. Mama i tata Neta śpią w salonie, a Pompek i Prumcia w trzecim pokoju.

Dom Neta w świecie B70[edytuj | edytuj kod]

W świecie równoległym B70 Net mieszka na 50. piętrze w budynku, który stoi w tym samym miejscu. Mieszkanie jest bardzo nowoczesne, jednak tylko jednopoziomowe. Nie ma także ogrodu na dachu. Styl mieszkania nie jest minimalistyczny, co podoba się Netowi.

Komentarze (10)

Komentarze (10) [Pomoc]


avatar

Alka13Zafascynowany FNiN&WikiFNiN

104 miesiące temu
Wynik 1
Wow ale to fajne
avatar

Kapi.777Coś już wie o WikiFNiN

98 miesiące temu
Wynik 0
ale fajne
avatar

228386Coś już wie o WikiFNiN

93 miesiące temu
Wynik 0
Nieżle :D :D :D
avatar

Padalec8852Zainspirowany WikiFNiN

83 miesiące temu
Wynik 0
Super:-D
avatar

AerekkCoś już wie o WikiFNiN

81 miesiące temu
Wynik 0
Fajne :)
avatar

Oli200856Coś już wie o WikiFNiN

38 miesiące temu
Wynik 1
zazdro
avatar

Zielona OliwkaZainspirowany WikiFNiN

33 miesiące temu
Wynik 0
też chce takie!!!!!!!!!!zazdro!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
avatar

WilkCoś już wie o WikiFNiN

17 miesiące temu
Wynik 0
nooo zazdro!!!!!!!!!!!!!!!!
avatar

WilkCoś już wie o WikiFNiN

17 miesiące temu
Wynik 0
a kto to pompek i prumcia?
avatar

EmkaZyrafa013Zainspirowany WikiFNiN

10 miesiące temu
Wynik 0
bloźniaki, brat i siostra Neta.

Nie możesz publikować komentarzy.