0.00
(0 głosów)

Kryształowe Serce

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Kryształowe Serce
Kryształowe Serce

Kryształowe Serce - urządzenie służące do włączenia lub wyłączenia pierścienia Wunrung. Dzięki odnalezieniu go Felix mógł wyłączyć pierścienie.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Pod koniec II wojny światowej polscy partyzanci ukradli Niemcom Kryształowe Serce i ukryli je. Felix, Net i Nika dowiedzieli się o tym podczas podróży do roku 1945, nadal nie wiedzieli jednak, gdzie znajduje się urządzenie ani do czego służy. Podczas innej podróży (do roku 2060) w Ministerstwie Pogody znaleźli skomplikowany klucz. Jak się później okazało, służył on do sterowania Kryształowym Sercem. Kiedy zostali złapani przez Niemców i uwięzieni w Bezkształcie, Felix wpadł na pomysł, gdzie jest Kryształowe Serce. Przyjaciele udali się do domu rybaka, skąd wzięli jego kuchenkę. To właśnie ona okazała się Kryształowym Sercem. Jakimś sposobem znalazło się ono później w Niesklepie T-34.

Świat Zero i Świat Zero 2. Alternauci[edytuj | edytuj kod]

Kiedy Net i Nika chcieli kupić Felixowi prezent imieninowy, poszli do Niesklepu T-34, gdzie widzieli niedziałające Kryształowe Serce. Chcieli je kupić, jednak mieli za mało pieniędzy. Sprzedawca dał im dużą zniżkę i zaproponował, aby wzięli miny przeciwpiechotne z ładunkiem, które miały ujemną cenę, ale przyjaciele zrezygnowali. Dopiero w świecie B800 Net przypomniał sobie o tym fakcie. Przyjaciele postanowili znaleźć Sierżanta Paprykę, ponieważ myśleli, że Skoczywrotami także będzie można sterować za pomocą tego urządzenia. Nie udało im się zrealizować planów, ponieważ Warszawa w tym świecie była około dziesięć razy większa, a dodatkowo zostali aresztowani.

Więcej w WikiFNiN[edytuj | edytuj kod]

Komentarze (0)

Komentarze (0) [Pomoc]


Nie możesz publikować komentarzy.