5.00
(2 głosy)

Konstancja Konstantynopolska

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Konstancja Konstantynopolska - nauczycielka geografii w Gimnazjum im. prof. Stefana Kuszmińskiego. Jest wymagająca, jednak to, czego każe się uczyć (m.in. liczby ludności w danym kraju), według uczniów gimnazjum wyjątkowo niepotrzebne. Skutkuje to tym, że nie jest zbyt lubiana wśród uczniów, także nowy nauczyciel WF-u, Cyryl Borkowski nie pała do niej sympatią. Dzięki rozmowie z Felixem, Netem i Niką zmieniła nieco swój sposób nauczania.

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Jest chudą, wysuszoną kobietą po pięćdziesiątce o bystrym spojrzeniu. Podczas testów siedzi nieruchomo wyprostowana, czujnie wypatrując ściągających uczniów. Usta zawsze ma ściągnięte w wąską szparkę. Mimo że jest kobietą, ma widoczny wąsik. Używa charakterystycznych perfum, którymi przesiąknięta jest jej sala. Nosi wielkie okulary z dyndającym po bokach łańcuszkiem.

Charakter[edytuj | edytuj kod]

Nauczycielka nie lubi leniuchów i obiboków. Zawsze odpytuje tych, którzy się spóźniają. Bywa wredna, zwłaszcza dla tych, którzy się nie przykładają do nauki. Nie chciała wykreślić jedynki Nice, która według niej zasnęła na lekcji. Tak naprawdę zasnęła wtedy Zosia, która ubrała się tak jak Nika, ale Konstancja nie chciała przyznać się do błędu. Nie słuchała tłumaczeń Neta, że nie może wyjawić w jaki sposób dostał się do Londynu. Dopiero po interwencji człowieka w czerni zgodziła się wymazać mu za to jedynki.

Komentarze (0)

Komentarze (0) [Pomoc]


Nie możesz publikować komentarzy.