5.00
(1 głos)

Gloria Knipszyc

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
(Przekierowano z Paula)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Gloria Knipszyc (Paula, jak woli się nazywać) - zmarła córka profesora Knipszyca. Pierwsza dziewczyna, która spodobała się Felixowi. Pojawia się w czasie balu halloweenowego. Dziewczyna, z którą Felix nie musiał rozmawiać „o niczym”, gdyż, tak jak ona, interesuje się robotami, choć miała z nimi przykre doświadczenia.

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Gloria ma ładną, opaloną twarz, mądre, czarne oczy i ciemne włosy, sięgające karku. Mimo że się uśmiecha, jej spojrzenie jest smutne.

Podczas balu halloweenowego, miała na sobie coś białego, kojarzącego się z rzymską tuniką.

Spotkanie na balu halloweenowym[edytuj | edytuj kod]

Gloria po raz pierwszy pojawiła się na balu halloweenowym. Poprosiła Felixa do tańca i zdjęła mu przebranie robota, aby nie krępowało jego ruchów. Chłopak nawet niespecjalnie zastanawiał się nad tym, co robi, ale później, ku swojemu zaskoczeniu, stwierdził, że potrafi tańczyć. Skakał do rytmu na wprost Glorii i czuł się dziwnie szczęśliwy.

Po kilku minutach muzyka przeszła w spokojniejsze rytmy. Felix i Gloria spojrzeli na siebie, po czym, wzorem innych par, objęli się i zaczęli wolno obracać. Po chwili zaczęli rozmawiać. Chłopak, nie wiedząc nawet kiedy, zdradził niemal wszystkie rozwiązania konstrukcyjne Golema-Golema, o których nie miał zamiaru nikomu mówić.

Spotkanie na cmentarzu[edytuj | edytuj kod]

Druga wizyta Glorii odbyła się na cmentarzu, w dniu Wszystkich Świętych. Kiedy Felix poszedł kupić znicz na grób taty Niki, natknął się na dziewczynę przy grobie jej ojca. Poprosiła go, aby z nią został, on jednak chciał załatwić to, po co poszedł. Kiedy wrócił z dwoma zniczami, Glorii już nie było.

Drugie spotkanie na cmentarzu[edytuj | edytuj kod]

Po raz kolejny, Felix i Paula spotkali się kilka dni później. Chłopak poszedł na grób jej ojca i zobaczył, że pochowana jest tam także Gloria, jednak myślał, że jest to starsza siostra Pauli. Dziewczyna przyszła po kilku minutach i opowiedziała trochę więcej o sobie i rodzinie, jednak twierdziła, że niewiele pamięta. Felix przyznał się, że Golem Golem uciekł. Następnie poprosił ją o numer telefonu lub maila. Paula była dziwnie przestraszona, twierdziła, że nie lubi takich urządzeń i obiecała, że spotka się z nim niedługo. Zdziwiony Felix nie nalegał dłużej i odszedł.

Spotkanie przed kawiarnią[edytuj | edytuj kod]

Kiedy przyjaciele obserwowali dom Knipszyców za pomocą yoyobota, urządzenie bardzo szybko się rozładowało, a Felix wybiegł, żeby go złapać. Kiedy wracał, Paula wyszła tylnymi drzwiami kawiarni. Powiedziała, że dorabia sobie, poprosiła, żeby nikomu nie mówił, że wyszła na chwilę, choć twierdziła, że jutro może pracować gdzieś indziej. Ostrzegła też Felixa, żeby nie próbował wchodzić do tego domu. Po powrocie do kawiarni chłopak stwierdził, że Paula nie mówiła o ogrodzie, więc przeszedł przez mur razem z Netem i Niką.

Ostatnie spotkanie[edytuj | edytuj kod]

Felix umówił się z Anką Birską w Zbędnych Kaloriach. Podczas spotkania zobaczył Paulę za oknem. Chciał ją dogonić, ale ona bardzo szybko się oddalała. Za rogiem była jeszcze dalej, a gdy Felix przez chwilę zwrócił uwagę na naukowców z Instytutu Badań Nadzwyczajnych, wkładających sprzęt do podziemi, Paula zniknęła. Chłopak pomyślał, że obraziła się na niego, ponieważ spotkał się z inną dziewczyną.

Komentarze (5)

Komentarze (5) [Pomoc]
Loading comments...