0.00
(0 głosów)

Pomoc:Grafika

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Cześć, Użytkowniku/Użytkowniczko!
Grafiki uatrakcyjniają artykuły! W WikiFNiN ważne jest jednak, aby były to oficjalne grafiki dotyczące danego artykułu. Uwielbiam twórczość Fanów FNiN, ale niestety nie encyklopedia nie jest najlepszym miejscem na fanarty!

Przesyłanie grafiki[edytuj kod]

Do wikiFNiN można przesyłać tylko pliki z rozszerzeniami: png, gif, jpg, jpeg, czyli najpopularniejsze formaty zdjęć i obrazków. Służy do tego link Prześlij plik u dołu ekranu. Oto proces przesyłania plików w kilku krokach:

 1. Obrazek, który chcemy przesłać, musimy mieć wcześniej na komputerze.
 2. Przechodzimy na stronę przesyłania plików,
  • klikamy na przeglądaj i wskazujemy w okienku odpowiedni plik,
  • w następnym polu podajemy nazwę pliku, która ma obowiązywać w wikiFNiN. Najlepiej, by miało to związek z tym, co przedstawia plik (np. Bazyliszek.jpg) UWAGA! rozszerzenie (czyli trzy-cztery ostatnie znaki i kropkę) pozostawiamy bez zmian. Jeśli pod ostatnim polem pojawi się napis, że plik o takiej nazwie już istnieje, to wpisujemy inną. Nazwa nie powinna być długa.
  • w ostatnim, największym polu wpisujemy krótki opis pliku (jeśli np. przedstawia Bazyliszka, to wpisujemy [[Bazyliszek]]) oraz wybieramy informację o rodzaju źródła,
  • podajemy link do źródłowego obrazka - bez tego pliki mogą zostać usunięte!
  • można też dodać kategorię obrazka,
  • Na koniec klikamy na Prześlij plik i gotowe!

Wstawiane grafiki w artykule[edytuj kod]

W edytorze wizualnym możemy dodać grafikę wybierając z menu Wstaw opcję Grafika i multimedia. W otwartym oknie wybieramy grafikę, jej rozmiar oraz ustawiamy podpis - i gotowe!

Komentarze (0)

Komentarze (0) [Pomoc]
Loading comments...