5.00
(3 głosy)

Prateściowa

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Prateściowa - właściwie Dolores lub (w ósmym tomie) Rosemary. Matka drugiego męża babci Adelajdy, którego zjadł krokodyl. Mieszkała w Australii. Przyjechała razem z Adelajdą, która chciała pomóc mamie Neta, do Polski. Niepełnosprawna, jeździła na wózku inwalidzkim. Również od ósmego tomu zaręczona z portierem Januszem. Zaręczyny te zostały opisane w zabawny sposób.

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

O jej wyglądzie wiadomo niewiele. Nosiła grube okulary i poruszała się na wózku inwalidzkim. Była staruszką po siedemdziesiątce.

Zachowanie[edytuj | edytuj kod]

Oficjalnie nie znała języka polskiego i mało mówiła. Raz wystraszyła Neta, gdy zasnęła, a on myślał, że umarła. W książce Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek 2: Mała Armia na stojąco zaparzyła sobie herbaty, co zdziwiło przyjaciół, bo nie mogła chodzić i wyjaśniła przy tym po polsku, że chciała się tylko napić.

Robiła na drutach w bardzo dziwnych pozycjach np. przodem do ściany. Gdy skończyły jej się materiały do szycia, jechała na swoim wózku inwalidzkim do sąsiadów w poszukiwaniu innego lub pruła prześcieradła i narzuty. W szóstej części z nieśmierswetra uszyła Netowi nowy, dokładnie taki sam jak stary. Rzeczony sweter został po tym wydarzeniu nazwany Zmartwychswetrem.

Komentarze (0)

Komentarze (0) [Pomoc]
Loading comments...