4.00
(3 głosy)

Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek 2. Mała Armia

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
(Przekierowano z OS2MA)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
OOUIjs-previous-ltr.png
Powieści z serii Felix, Net i Nika
OOUIjs-next-ltr.png

Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek 2: Mała Armia – szósta część cyklu dla młodzieży z gatunku science fiction "Felix, Net i Nika", autorstwa Rafała Kosika. Premiera odbyła się 22 maja 2009 roku. Wydana została ponownie przez Powergraph. Książka liczy 464 strony oraz 10 rozdziałów.

Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek 2: Mała Armia

Autor: Rafał Kosik

Data publikacji: 22 maja 2009

Kraj wydania: Polska

Wydawca: Powergraph

Liczba stron: 464


Poprzednia: Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek

Następna: Felix, Net i Nika oraz Trzecia Kuzynka


Zobacz cytaty


OS2MA-min.jpg

Kup w sklepie Powergraphu

Dwa tomy[edytuj | edytuj kod]

Książka jest drugim tomem Orbitalnego Spisku. Pierwszy został wydany 14 listopada 2008.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Odpalona podczas Sylwestra u Gilberta rakieta krąży po niebie, aby po kilku tygodniach spaść na Warszawę. Trójka bohaterów i Instytut Badań Nadzwyczajnych postanawiają do tego nie dopuścić. Tymczasem gimnazjum Felixa, Neta i Niki stara się o certyfikat jakości, co skutkuje powstaniem ruchu oporu i wieloma absurdalnymi sytuacjami. Również w tej części czarnym charakterem jest Morten.

Rozdziały[edytuj | edytuj kod]

OOUIjs-notice-orange.png
Uwaga. Ta sekcja zawiera szczegóły fabuły lub zakończenia utworu
 1. Przyczajony odkurzacz, ukryty mop
  Mieszkańcy Warszawy nie przejmują się katastrofą, chociaż bardzo chce to pokazać program „Niusy czy Niuanse”. Superpaczka próbuje wymyślić sposób na przeprogramowanie kolcobota na rakiecie. Manfred przypomina Felixowi, Netowi i Nice, że według Amaisa sygnał robotów jest taki sam jak inteligentnych kosiarek chińskich. Co więcej kod powstał w Instytucie Badań Nadzwyczajnych. Przyjaciele próbują się skontaktować z pracownikami, ale wszyscy są zajęci sprawą rakiety oraz kontrolą z Ministerstwa Spraw Specjalnych. Udaje im się w końcu skontaktować z Konpopozem, który niechętnie pomaga im zdobyć kod.
 2. Mission: Possible
  Podczas wystąpień premiera w telewizji występują zakłócenia, po których przemówienia wygłasza Andżelika Osmoza. Amais rozkodowuje kod jednak brakuje urządzenia, które ma wykonać polecenie – kolcobota. Felix, Net i Nika decydują się złapać jednego z nich. Jadą Land Roverem taty Felixa do bazy robotów. Felix i Golem-Golem wyruszają na polowanie, a Net i Nika zostają przy samochodzie z radarem. Przyjaciele zostają złapani, a robot ucieka wezwać pomoc.
 3. Pomysły, a raczej ich brak
  Golem-Golem trafił do domu Gilberta, gdzie opowiada o wydarzeniach, które spotkały jego konstruktorów. Po naładowaniu akumulatorów wyrusza z Gilbertem i jego tatą pomóc superpaczce. Tymczasem Felix, Net i Nika zostają zaprowadzeni do bazy kolcobotów, gdzie stale są pilnowani. Naukowcy z IBN próbują zdobyć informacje od Konpopoza na temat włamania do archiwum cyfrowego, jednak ma on skasowaną pamięć z tamtych wydarzeń. Nie mają pomysłu jak rozwiązać sprawę rakiety, więc zaczynają rozważać wysłanie antyrakiety, która miałaby dać im więcej czasu na działanie.
 4. Antyrakieta
  Przyjaciele uciekają, gdy zostają z jednym robotem, podczas gdy reszta pojechała wysłać sygnał do rakiety. Przy samochodzie Nika używa mocy, a Felix, Net i Golem-Golem łapią kolcobota. W domu udaje im się zrozumieć sposób działania maszyny i połączyć się z kolcobotem na rakiecie. Nagle sygnał zostaje przerwany. Wtedy antyrakieta dotarła do celu. Rakieta nie spadła w mieście, więc przyjaciele myślą, że akcja zakończyła się sukcesem.
 5. Jak jest źle, to zaraz będzie gorzej
  Ruch oporu rozpoczyna pierwsze działania sabotujące, aby Gimnazjum nie dostało certyfikatu. Dyrektor zleca pani Helence aby znalazła Inetrnecie catering mający udawać stołówkę. Po szkole Felix, Net i Nika idą na kręgielnię, aby świętować sukces. Z telewizji dowiadują się, że rakieta nie spadła poza miastem, ale cały czas krąży po orbicie. Od rodziców dowiedzieli się, że przeszkodzili sobie nawzajem.
 6. Jak jest gorzej, to zaraz będzie jeszcze gorzej
  Rakieta znów celuje w Warszawę. Dyrektor stara się spełnić oczekiwania inspektorów, a uczniowie jeszcze bardziej przeszkodzić w zdobyciu certyfikatu. Po lekcjach Felix, Net i Nika jadą pod Sejm. Okazuje się, że za zakłócenia podczas przemówień premiera odpowiadają mikroboty. Porucznik Waligóra śledzi uciekające nocą kolcoboty. Manfred podejrzewa, że roboty chcą odbić maszynę w piwnicy Felixa. Widząc co się dzieje ostrzega Neta. Kiedy chłopak nie może skontaktować się z Felixem program ostrzega Golema-Golema.
 7. Mobilny Pozyskiwacz Mikrobotów
  Kolcoboty dokonują samozniszczenia w Hucie Warszawa, gdy zostały okryte przez policję. Władze nadal nie wierzą w istnienie mikrobotów, więc one wciąż działają. W ruchu oporu dochodzi do nieporozumienia i, kiedy jedna grupa coś sabotuje, druga później wpada na zupełnie przeciwny pomysł, w wyniku czego nic się nie zmienia. Dochodzą do wniosku, że muszą bardziej współpracować. Po lekcjach Felix, Net i Nika wyruszają pod Sejm, gdzie zmodyfikowanym odkurzaczem zbierają mikroboty. W domu nie mająpomysłu co z nimi zrobić. Ostatecznie informują tatę Felixa o wydarzeniach z ostatnich dni. Pan Polon zabiera kolcobota i mikroboty do Instytutu.
 8. Wino i wina
  Ruch oporu decyduje się na sabotaż poprzez wypastowanie podłogi w szkole. Nika przyłapuje Zosię, gdy ta pije wino w łazience. Dziewczyna opowiada o problemach w związku z Gilbertem i obiecuje porozmawiać z nim. Nika chce pozbyć się butelki, ale na śliskiej podłodze wpada na dyrektora wracającego z sali biologicznej. Kilka minut później później Juliusz Stokrotka nic nie pamięta, ponieważ profesor Butler poczęstował go nalewką z zapominajki alpejskiej. Net wpada na pomysł jak Nika może poprawić średnią ocen.
 9. Certyfikat
  Net rozmową z Eftepem doprowadza do sytuacji, że Nika może poprawić ocenę w łatwy sposób. Dzięki temu dziewczyna otrzyma stypendium. Przyjaciele są przekonani, że naukowcy rozwiążą problem rakiety, więc wpadają na pomysł zorganizowania grilla na dachu apartamentowca Neta.Babcia Adelajda źle się czuje, dlatego mama Neta jedzie z nią do szpitala. Felix, Net i Nika zostają w domu z prateściową i bratosiostrą. Szkoła nie dostaje certyfikatu, ponieważ nie ma basenu.
 10. Mała Armia
  Prateściowa znika z mieszkania w poszukiwaniu włóczki. Produkty, które przyjaciele kupili na grilla nie nadają się do spożycia. Naukowcom z Instytutu przy pomocy przyjaciół udaje się przeprogramować kolcobota na rakiecie. Superpaczka odkrywa, że najważniejsze w Orbitalnym Spisku są mikroboty i starają się je powstrzymać. Przyjaciele dochodzą do wniosku, że Orbitalny Spisek przygotował Morten, który chciał zwiększyć szanse Partii Prawdziwych Patriotów na wygranie wyborów.
Epilog
Podczas uroczystego obiadu w domu Neta Minister Spraw Specjalnych obiecuje zasponsorować ferie superpaczce w podziękowaniu za pomoc w rozwiązaniu Orbitalnego Spisku.

Więcej w WikiFNiN[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Komentarze (0)

Komentarze (0) [Pomoc]


Nie możesz publikować komentarzy.