0.00
(0 głosów)

Rakieta

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Rakieta, do której wystrzelenia przypadkowo przyczynili się Felix, Net i Nika podczas imprezy sylwestrowej u Gilberta. Została zbudowana z kawałka zardzewiałej rury ciepłowniczej. Była napędzana metanem. Według astronoma, rakieta powinna być nazywana satelitą.

Ilona Bogucka, reporterka programu Niusy czy Niuanse, bardzo wyolbrzymiała sprawę i tworzyła niepotrzebne zamieszanie wokół rakiety.

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Z uproszczonego nieco rysunku Gilberta (i innych źródeł) wynikało, że rakieta miała wysokość około trzech metrów i wyglądała jak kawałek rury ciepłowniczej, z tym wyjątkiem, że zwężała się na górze. Na dole znajdowały się kanciaste stateczniki. Na górze była antena, która była krótkim kawałkiem drutu o długości około dziesięciu centymetrów.

Wystrzelenie[edytuj | edytuj kod]

Podczas regulowania pieca w domu Gilberta, Felix, Net i Nika przypadkiem rozpoczęli odliczanie do startu rakiety. Bardzo możliwe, że i bez tego by wystartowała, gdyż Morten z pomocą Kolcobotów oraz Mikrobotów usiłował ją wystrzelić, a potem kontrolował.

Antyrakieta[edytuj | edytuj kod]

OOUIjs-infoFilled info blue.png
Osobny artykuł: Antyrakieta.

Upadek[edytuj | edytuj kod]

Rakieta kontrolowana przez kolcobota miała spaść na Warszawę. Dokładny punkt uderzenia wciąż się zmieniał. Na szczęście Instytutowi Badań Nadzwyczajnych, dzięki zebranym i dostarczonym przez Felixa, Neta i Nikę Mikrobotom i cennym informacjom, udało się ją przeprogramować, tak aby wpadła do morza.

Komentarze (5)

Komentarze (5) [Pomoc]
Loading comments...