4.50
(4 głosy)

Juliusz Stokrotka

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Strój mgr inż. Juliusza Stokrotki
Strój mgr inż. Juliusza Stokrotki

dyrektor magister inżynier Juliusz Stokrotka - dyrektor Gimnazjum im. prof. Stefana Kuszmińskiego w Warszawie, do którego uczęszczają bohaterowie. Ma sekretarkę, Helenkę, którą zwolnił w tomie dwunastym.

Bardzo chce spotykać się z Cecylią Bąk, ale zupełnie nie wie, jak ją sobą zainteresować. Zabrał ją co prawda kilka razy na kolację (w tym do Restauracji Staropolskiej), lecz na tym ich bliższa znajomość się zakończyła.

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Juliusz Stokrotka

Juliusz jest niski, pulchny. Zawsze chodzi w przyciasnym garniturze, zielonych spodniach, i beżowej koszuli z muszką na szyi, w niekorzystnie dobranych kolorach. Na głowie ma elegancką łysinkę. Ma donośny głos, troszczy się o imię szkoły. Ubiera się elegancko, choć jego elegancja w jego guście odbiega od celu.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

Umiejętności i zainteresowania[edytuj | edytuj kod]

Dyrektor uwielbia organizować apele, w których najważniejszą postacią jest on sam, choć po kilku minutach przemówienia nikt go już nigdy nie słucha.

Płynnie mówi po angielsku, co opisane jest w książce ,,Felix, Net i Nika oraz (nie)Bezpieczne Dorastanie".

Kiedyś nie za dobrze potrafił posługiwać się komputerem, a wejście do internetu było ponad jego siły. Spróbował jednak nauczyć się czegoś nowego i zabrał się do nauki, kupując masę podręczników i studiując je w czasie wolnym. Były to m.in.:

  • Od zera do hackera”,
  • Podstawy bezpieczeństwa sieci",
  • Poczta elektroniczna – łatwo, szybko, bez kłopotów”,
  • Telewizja przemysłowa i monitoring dla mniej zorientowanych”,
  • Telewizja przemysłowa i monitoring dla zaawansowanych”,
  • Poradnik naturalnego przywódcy”.

Instrukcja włączania komputera mogła wydawać się śmieszna:

"Ty gmeraj wtyczka elektryczna w gniazdko. Wtedy napieraj na pączek władzy na zakryciu. Ty czatuj na pikanie. Ty używaj nasz ustrój w radości i zaspokojeniu."

W ósmej części został nowym administratorem szkolnej sieci, podpisując się jako You100 (od Juliusz Stokrotka).

W piętnastej części Felix, Net i Nika odwiedzają go w jego domu. Dyrektor mieszka w secesyjnej kamienicy przy ulicy Lwowskiej. Jego hobby to modelarstwo - w mieszkaniu jest pełno figurek, które są dopracowane w najmniejszych detalach.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Komentarze (1)

Komentarze (1) [Pomoc]
Loading comments...