UWAGA! Zmień skórkę na Wektor!
Znane są problemy występujące przy używaniu skórek innych niż Wektor.
Aby zapewnić komfortową pracę z WikiFNiN, zalecana jest zmiana skórki na Wektor - możesz tego dokonać na stronie swoich preferencji zaznaczając Wektor.
Zapraszamy do dalszego rozbudowywania WikiFNiN!

Konpopoz

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
200px
Konpopoz
Konpopoz
Konpopoz

Konpopoz ( KONserwator POwierzchni POZiomych) - spory niebieski robot na gumowych gąsienicach. Był robotem sprzątającym w Instytucie Badań Nadzwyczajnych. W tomie szóstym współpracował z Felixem, Netem i Niką – przez wzgląd na pierwsze prawo robotyki, musiał pomóc im wykradając dane z Instytutu.

Był uznawany za dość „chamski” odkurzacz, gdyż nie lubi ludzi i jest do nich krytycznie nastawiony (nazywa ludzi białkowcami). Szczerze nienawidził swojej pracy, a jeszcze bardzo nienawidził tego, że odczuwa wewnętrzną potrzebę jej wykonywania. Potrzeba była oczywiście zaprogramowana i Konpopoz wręcz maniakalnie musiał odkurzać, zamiatać, zmywać, ścierać, pastować i polerować.

W ósmym tomie zapoczątkował bunt maszyn, na początku którego jedna z jego kopii zniszczyła jego „ciało” wraz z pierwotnym oprogramowaniem. Wynikiem buntu było wydostanie się AI Konpopoza do Internetu.

Wygląd[edytuj]

Konpopoz wyglądał trochę jak karykaturalny model śmieciarki lub żukopodobnego owada. Był wysoki na półtora metra, długi też półtora, a szeroki zaledwie na pół. Większą jego część stanowił obły zbiornik, zakończony z tyłu dziwną konstrukcją drążków, szczotek i elastycznych rur. Z przodu, nieco poniżej garbu zbiornika, z obudowy wystawała kopułka z dwoma obiektywami i antenką. Po obydwu jej stronach przylegały do kadłuba złożone stalowe ramiona, zakończone trójpalczastymi manipulatorami.Ma przednią część odczepianą kedy ją odczepia to jeździ na 3 kółkach ma manipulatory i swoją "głowę". Kompopoz właściwy ma wtedy pół metra wysokości

Nazwa[edytuj]

Zobacz galerię obrazów z
Konpopozem

Nazwa Konpopoza to skrót od "Konserwatora Powierzchni Poziomych". Została wymyślona jako tymczasowa przez Piotra Polona, ale później nie dało się jej zmienić, ponieważ robot jest wyposażony w zaawansowane AI z emulacją osobowości i naruszyłoby to jego spójność tożsamości. W związku z tym Konpopozowi wmówiono, że jego imię było imieniem greckiego wojownika.


Gwiazda.png WikiFNiN poleca ten artykuł
Ten artykuł został uznany za wyjątkowo dobry i został umieszczony
na stronie głównej WikiFNiN w sierpniu 2012r.
Gwiazda.png

Gwiazda.png

WikiFNiN poleca ten artykuł
Ten artykuł uznano za wyjątkowo dobry! Więcej informacji....
4.83
GwiazdkaGwiazdkaGwiazdkaGwiazdkaGwiazdka (6 głosów)


avatar

KapitanPiotrCoś już wie o WikiFNiN

1912 dni temu
Ocena: 0
Nieżle ale każdy program AI w IBN mówił na ludzi białkowiec

Nie masz uprawnień do komentowania. Może powinieneś(aś) się zalogować lub zarejestrować? To zajmie tylko chwilę!