5.00
(2 głosy)

Silver Tower

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Silver Tower - fikcyjny budynek w Warszawie z serii książek dla młodzieży Felix, Net i Nika. Jest to wysoki, szklany wieżowiec w centrum stolicy, zwieńczony kopułą. W jego wnętrzu swoją siedzibę ma firma „Vidoktor”.

Silver Tower
Silver Tower

Wygląd zewnętrzny[edytuj | edytuj kod]

Jest to wysoki, pięćdziesięciopiętrowy, wyższy od Pałacu Kultury budynek, zbudowany ze szkła i aluminium. Posiada podziemny parking, kawiarnię i wiele biur. W budynku funkcjonują trzy szyby wind.

Piętra[edytuj | edytuj kod]

Garaż[edytuj | edytuj kod]

Prowadzi do niego jeden wjazd o trzech pasach, oddzielonych szlabanami, i budkami strażników. Tu właśnie parkowały furgonetki z napisem „Transport Zwierząt”. Parking jest czteropoziomowy – z każdego poziomu da się dojechać windą do holu głównego.

Parter[edytuj | edytuj kod]

Na parterze znajduje się recepcja. Zaraz za nią są bramki na specjalne karty, blokujące przejścia do części biurowej budynku. W głębi znajdują się windy, którymi można dojechać do 50. piętra.

46 piętro[edytuj | edytuj kod]

Z windy wychodzi się do przestronnego i wysokiego hallu z bordowym dywanem. Na wprost znajduje się część biurowa, gdzie przy dużym oknie stoi kilkadziesiąt biurek. Po prawej stronie jest kawiarnia z niesamowitym widokiem na panoramę Warszawy. Niestety, są tam też bardzo wysokie ceny. W kawiarence umiejscowione są drzwi do pomieszczenia technicznego windy.

50 piętro[edytuj | edytuj kod]

Znajduje się tu gabinet dyrektora firmy Vidoktor. W głębi umiejscowione jest laboratorium Starodruków, gdzie skanowane są cenne księgi, oraz wejście do windy prowadzącej na 51. piętro. Jest tu także kilka serwerów pomocniczych Vidoktora.

51 piętro[edytuj | edytuj kod]

Kopuła na szczycie budynku - miejsce, gdzie Morten umieścił swoje centrum dowodzenia. Można tu znaleźć główne wentylatory i zbiorniki z wodą. Było też tutaj wiele urządzeń elektrycznych, w których mieszkał Morten, wykorzystując je do włamań.

Dach[edytuj | edytuj kod]

Na dachu jest kilkadziesiąt masztów z antenami i nadajnikami różnego typu (sieci komórkowej, telewizyjnej, radiowej).

Komentarze (0)

Komentarze (0) [Pomoc]


Nie możesz publikować komentarzy.