0.00
(0 głosów)

Elitarność

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Elitarność - miejsce w Pałacu Snów, do którego trafia się na dwa dni Prawdziwych Snów po pięciu dniach ciężkiej pracy.

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Wchodzi się do niej przez jaśniejącą kolorami bramę. Kłębi się tam kolorowy, tańczący i podskakujący na placu tłum.

Po tej stronie bramy jest słoneczny dzień. Powiewają chorągiewki, w niebo odlatują baloniki. Gra głośna muzyka z dominującym mechanicznym rytmem. Ludzie trzymają kubki, puszki lub paczki chipsów. Czasem mają zajęte obie ręce. Niewiele rozmawiają, raczej skupiają się na jedzeniu i piciu.

Wokół są gigantyczne karuzele, zjeżdżalnie, rollercoaster, diabelskie koło i wszelkie rzeczy, jakie można spotkać w lunaparkach. Tyle że tutaj są większe, szybsze, ładniejsze. W różnych miejscach stoją automaty z produktami spożywczymi Netromu i stragany, na których rozdaje się produkty spożywcze Netromu. Nad ludźmi powiewają transparenty oraz małe zeppeliny, reklamujące Oranżenadę. Wyżej unoszą się na uwięzi balony wycieczkowe, z których machają uradowani ludzie.

Dalej budynki wznoszą się coraz wyżej, jakby oblepiały zbocze stromej góry. Wreszcie łączą się w niebotyczną wieżę, zlepioną z przylegających do siebie i przenikających się brył, upstrzonych malutkimi prostokącikami okien. Po drugiej stronie placu znajdują się szerokie schody, które prowadzą do takiego samego, tylko trochę mniejszego, placu. Gra tutaj podobna muzyka, automaty stoją w podobnym układzie. Ludzie bawią się identycznie, podskakując i śmiejąc się, popijając Oranżenadę, pogryzając Grubatony oraz parę innych przysmaków. Dalej przewężenie prowadzi do następnego placu, niemal nieodróżnialnego od innych. Na jednym z nich stoją automaty do gry, dzięki którym Net uzyskał dostęp do Internetu i połączył się z Manfredem. Nika zauważyła, że rollercoaster nie zatrzymuje się i w pierwszym wagonie zawsze jechał ten sam człowiek w żółtym swetrze.

Komentarze (0)

Komentarze (0) [Pomoc]


Nie możesz publikować komentarzy.