UWAGA! Zmień skórkę na Wektor!
Znane są problemy występujące przy używaniu skórek innych niż Wektor.
Aby zapewnić komfortową pracę z WikiFNiN, zalecana jest zmiana skórki na Wektor - możesz tego dokonać na stronie swoich preferencji zaznaczając Wektor.
Zapraszamy do dalszego rozbudowywania WikiFNiN!

Kręt

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania


Kręt - robot którego zadaniem jest pobierać z gleby próbki dla geologów i badać skład gruntu. Przyniósł go z Instytutu tata Felixa, ponieważ robot miał popsuty włącznik. Wkrótce uruchomił się sam i uciekł do ogrodu. Po pewnym czasie został złapany przez Felixa, Neta i Nikę. Występował w 5 i 6 części.

Wygląd[edytuj]

Robot wielkością i kształtem przypominający dużą, dwulitrową konserwę z doczepionym stożkowym świdrem. Cała boczna powierzchnia cylindrycznego korpusu była ukryta za gąsienicami. Robot nie miał więc góry ani dołu. Położony jakkolwiek, mógł się przemieszczać świdrem do przodu. Ma wmontowany dudnik, który wysyła fale akustyczne z różnych głębokości, a urządzenie na powierzchni zbiera echo, dzięki czemu wiadomo co jest pod ziemią. Jest mniejszą wersją mechakreta, który miał za zadanie przeciągać kable przez ciasne otwory.

Zalety i wady[edytuj]

W parę sekund jest na głębokości ok. 1 m; omija kable i rury. Niestety nie omija korzeni drzew i krzaków, ku zmartwieniu taty Felixa.

4.00
GwiazdkaGwiazdkaGwiazdkaGwiazdkaGwiazdka (2 głosy)


avatar

Manfredyou100Coś już wie o WikiFNiN

2389 dni temu
Ocena: 0
ten mechakret ma to samo zadanie co pkapco
avatar

Babcia LusiaCoś już wie o WikiFNiN

257 dni temu
Ocena: 1
Nie, bo pkapco to przeciągacze kabli, a kręt jest do pobierania tych próbek

Nie masz uprawnień do komentowania. Może powinieneś(aś) się zalogować lub zarejestrować? To zajmie tylko chwilę!