0.00
(0 głosów)

Pkapco

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Pkapco (Przeciągacz KAbli Przez Ciasne Otwory) - robot z Wydziału Górniczego IBN; jeden z robotów wykorzystanych do poszukiwania Bazyliszka. W normalnych warunkach służy do przeciągania kabli. Tata Felixa przygotowywał go do zejścia pod ziemię przy okazji afery z Bazyliszkiem. Felix, Net i Nika widzieli go najpierw w Instytucie, a potem w podziemiach miasta, gdzie zamiast szukać Bazyliszka, śledził on Power-Scouta.

W piątej części pan Polon przyniósł do domu kręta, który jest mniejszą wersją robota i użył wtedy nazwy „mechakret”.

Wygląd i konstrukcja[edytuj | edytuj kod]

  • Pierwsza wersja robota miała tylko dwie gąsienice po bokach. Przypominała model długiego czołgu, jednak nie sprawdziła się, ponieważ po przewróceniu się, robot nie mógł jechać dalej.
  • Po poprawkach, Pkapco przypomina dwumetrowy cylinder o szerokości trzydziestu centymetrów, na który składają się trzy, połączone przegubowo, moduły, każdy z kilkoma gumowymi gąsienicami dookoła. Przód robota zajmuje zaokrąglony, stożkowy świder do odgarniania kabli, a z tyłu rodzaj skomplikowanego zaczepu.
  • Do poszukiwań Bazyliszka, pan Polon dokonał kolejnych zmian w konstrukcji. Jedną z gąsienic zamienił na wieżyczkę z masą czujników, a świder - na metalowy manipulator o dwu stawach.

Komentarze (0)

Komentarze (0) [Pomoc]
Loading comments...