5.00
(2 głosy)

Kwatera Główna

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Kwatera Główna - tajemna kryjówka Felixa, Neta i Niki, w której przyjaciele mogą spędzać przerwy i rozmawiać. Mimo swojej tajemniczej nazwy, jest tylko starym pomieszczeniem użytkowym na strychu szkoły.

Pomieszczenie jest tak ukryte, że nawet ludzie, którzy czasem wchodzą na strych, nie mają o nim pojęcia. Dopiero w pietnastej części przyjaciele postanowili ujawnić je i zaprowadzili tam Juliusza Stokrotkę.

Opis[edytuj | edytuj kod]

Przyjaciele urządzili Kwaterę na początku roku szkolnego (w pierwszym tomie) na poddaszu, w przytulnym i przestronnym miejscu, które zdawało się być od dawna zapomniane. Z dwóch stron spadzisty dach schodzi niemal do podłogi, gdzie umieszczone są małe, półokrągłe okienka. Z pozostałych dwóch stron pomieszczenie kończy się ścianami oddzielającymi je od sali gimnastycznej i reszty strychu. Jest tu sporo gratów, głównie starych mebli. Dwie wyższe ściany zajęte są częściowo przez bardzo stare szafy i regał. Na środku stoją trzy fotele i niski stolik, podparty z jednej strony na cegłach - meble te przyjaciele wtargali tu osobiście. Wystroju wnętrza dopełnia wielki, pęknięty globus, jakieś archaiczne przyrządy do fizyki, kilka wypchanych zwierząt i spora liczba bliżej nieokreślonych drobiazgów. Przez szczeliny między deskami ściany działowej widać długi, zagracony strych. Gdzieś w cieniu stoi również Bolesław Łysy.

Komentarze (0)

Komentarze (0) [Pomoc]
Loading comments...