5.00
(2 głosy)

Mechaniczny pies

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mechaniczny Pies - robot skonstruowany przez Felixa. Potrafi rozpoznawać ludzi i schodzić po schodach (choć początkowo sfikołkowywał - spadał z nich). Może mówić dzięki wbudowanemu głośnikowi oraz syntetyzatorowi mowy. Często psuje mu się żyroskop. Równie często uderza głową w ścianę. Do trzeciej części Felix próbował usprawnić go, jednak przekonał się, że skomplikowany robot musi posiadać odpowiedni program sterujący. Net miał go zaprogramować, lecz nigdy tego nie zrobił, ponieważ chłopcy zajęli się konstruowaniem Golema-Golema. Ostatecznie został rozmontowany w piątej części a jego części Felix zachował, gdyby przydały się do budowy lub naprawy innych wynalazków. Występuje krótko także w książce "Felix, Net i Nika oraz Świat Zero" w trzecim świecie alternatywnym, gdzie został ukończony.

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Mechapies został zbudowany w całości z metalu. Jest wielkości Cabana. Ma czarne kamery w miejscu oczu. Posiada krótki, przegubowy ogon, który skrzypi w trakcie merdania. Ponieważ porusza się bardzo realistycznie, wywołuje niepokój i dyskomfort u osób, które widzą go pierwszy raz.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

Felix myślał o jeszcze innym robocie zwiadowczym, który przypominałby psa. W stanie uśpienia wyglądałby jak neseser z rączką na górze, aby można było go przenosić. Po aktywacji wysuwałyby się z niego czujniki oraz nogi, dzięki którym mógłby nie tylko chodzić, ale też biegać, skakać, wspinać się, a nawet pływać.

Komentarze (0)

Komentarze (0) [Pomoc]
Loading comments...