Felix, Net i Nika oraz Pałac Snów
Felix, Net i Nika oraz Pałac Snów – trzecia część cyklu książek science fiction dla dzieci autorstwa Rafała Kosika. Wydana w listopadzie 2006 roku przez wydawnictwo Powergraph. Liczy 458 stron i składa się z 21 rozdziałów.
Autor:
Data publikacji: listopad 2006
Kraj wydania: Polska
Wydawca: [[Powergraph]]
Autor okładki: [[
Okładka]]
Liczba stron: Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa
Poprzednia: [[Felix, Net i Nika oraz Pułapka Nieśmiertelności]]
Następna: [[Cytaty]]
brak okładki
Opis
Opis pochodzi z Oficjalnej strony serii
W "Pałacu Snów" Felix, Net i Nika rozwiązują zagadkę epidemii koszmarów sennych, nękających mieszkańców Warszawy. Odkrywają, że epidemia została wywołana sztucznie, ale żeby dowiedzieć się kto za tym stoi i co zamierza, muszą sami wejść w te koszmary i wewnątrz nich poszukać odpowiedzi. W wyjściu cało z kolejnych opresji pomogą im wynalazki Felixa, niezwykła intuicja Niki oraz talent matematyczny Neta. Towarzyszyć im będzie Manfred, zaprzyjaźniony program sztucznej inteligencji. Równocześnie w szkole, do której chodzą bohaterowie, trwa kampania przed wyborami do samorządu szkolnego. Jednym z kandydatów, wbrew swojej woli, jest Felix.
With the bases loaded you struck us out with that aenswr!
Nominacja
Powieść była nominowana do Książki Roku 2007 Polskiej Sekcji IBBY.
Nowe postacie
- Gerald – wysoki blondyn o błękitnych oczach. Podrywa Nikę.
- Gilbert – niski brunet o bystrym spojrzeniu. Jego ojciec chce odpalić rakietę kosmiczną na biopaliwo. Nosi plecak z napisem "KULT".
- Zegarmistrz Snów – wysoki mężczyzna, nosi wymięty płaszcz, szarą koszulę, luźne spodnie i wytarte skórzane buty. Pilnuje, aby nikt nie zakłócał pracy snerów. Jeździ starą Warszawą M20 z numerem rejestracyjnym WAU 5123. Dał Felixowi wizytówkę, na której w danych momentach ukazują się rady.
- Snerzy – regulują snosferę nad Warszawą. Dzięki nim nikomu nie śni się to samo, co innym. Ich motto to "śnić musi ktoś, aby spać mógł ktoś".
Osobny artykuł: Postacie z serii
Nowe miejsca akcji
- Ulica Senna – tajemnicza krótka uliczka. Co jakiś czas znika, potem pojawia się znowu. Towarzyszy temu dziwna anomalia: kiedy znika, zmieniają się o niej dane na planie miasta, w zeszycie Felixa i pamięci Manfreda. Gdy wraca na swoje miejsce, informacje wracają do poprzedniego stanu. Pod numerem 15 stoi Dom Snerów.
- Dom Snerów – miejsce pracy snerów. Kamienica, w której wszystko jest możliwe. Kiedy bohaterowie się pogubili, Felix wyszedł na łąkę, Net trafił do łazienki, w której rosły rury, a w sedesie i wannie pokrytej rzęsą wodną żyły dziwne stwory, a Nika dotarła do jakiejś przeklętej biblioteki.
- Pałac Snów – miejsce, gdzie trafiają śpiący ludzie.
Osobny artykuł: Miejsca akcji
Więcej w WikiFNiN
- Zobacz też: Netrom
- bezpośrednio związana z książką firma.
- Zobacz też: Postacie z serii
- Zobacz też: Miejsca akcji
- Zobacz też: Felix, Net i Nika
Zobacz więcej
Fragmenty
Fragmenty pochodzą z Oficjalnej strony serii
Okładka
Okładka znajduje się na stronie Wydawcy - Powergraph