UWAGA! Zmień skórkę na Wektor!
Znane są problemy występujące przy używaniu skórek innych niż Wektor.
Aby zapewnić komfortową pracę z WikiFNiN, zalecana jest zmiana skórki na Wektor - możesz tego dokonać na stronie swoich preferencji zaznaczając Wektor.
Zapraszamy do dalszego rozbudowywania WikiFNiN!

Felix, Net i Nika oraz Romantyczny Interdyscyplinarny Projekt

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Felix, Net i Nika oraz Romantyczny Interdyscyplinarny Projekt (w skrócie RIP) - opowiadanie, które ukazało się w kwietniu 2013 roku wraz ze zbiorem opowiadań.

Fabuła[edytuj]

Dyrektor Juliusz Stokrotka postanowił wprowadzić do szkoły całoroczny Interdyscyplinarny Projekt polegający na łączeniu różnych lekcji w jeden ciąg dydaktyczny i współdziałaniu klasy. Nie przewidział jednak stanowczego protestu większości nauczycieli na zmiany w programie nauczania - ostatecznie zażądał przeprowadzenia jednodniowego eksperymentu na jednej z klas. Wypadło na klasę Jolanty Chaber - wychowawczyni Felixa, Neta i Niki.

Klasa ustaliła, że z powodu zbliżających się walentynek projekt będzie opierał się na właśnie takiej tematyce. Postanowili, że na języku polskim napiszą romantyczny list do swojej wybranki/swojego wybranka, na plastyce zrobią koperty, ozdobią listy i je zalakują, na chemii zrobią perfumy, a z reszty przedmiotów nauczyciele sami będą musieli coś wymyśleć. Dodatkowo z każdego przedmiotu mieli mieć wystawiane oceny.

Po szkole, dzień przed Romantycznym Interdyscyplinarnym Projektem, przyjaciele pojechali do apartamentowca Neta, by przeczytać kilka przykładowych listów miłosnych oraz obejrzeć film. Ponieważ ojciec Neta musiał jechać po mamę Neta, która była na wernisażu w Poznaniu, Nika została z Netem i pomogła mu zająć się rodzeństwem. Z powodu padającego śniegu rodzice chłopaka nie mogli wrócić do Warszawy. Ze względu na to, że usprawiedliwienia nieobecności miały nie być przyjmowane w dniu realizacji projektu, chłopak postanowił zabrać bratosiostrę do szkoły. Net musiał przez cały dzień trzymać bratosiostrę w torbie sportowej i uważać, by nie odkryli jej zawartości nauczyciele. Wszystko wydało się dopiero na ostatniej lekcji - informatyce, gdzie przepisywali swoje listy miłosne do zmodyfikowanego przez Eftepa programu mailowego - kiedy jeden z bliźniaków zaśmiał się głośno.

Z powodu błędów działania programu mailowego, zaproszenia na randki nie dotarły do odpowiednich osób. Na przykład Net spotkał się z Aurelią, a Nika z Lucjanem. Jedynie Felix, umawiając się na randkę SMSem dotarł we właściwe miejsce, z właściwą osobą.

Linki zewnętrzne[edytuj]

4.67
GwiazdkaGwiazdkaGwiazdkaGwiazdkaGwiazdka (3 głosy)


avatar

Padalec8852Zainspirowany WikiFNiN

2108 dni temu
Ocena: 0
Polecam!!!
avatar

IlonaBoguckaCoś już wie o WikiFNiN

2091 dni temu
Ocena: 0
Było napisane ,że nie dokończone.
avatar

AerekkZainspirowany WikiFNiN

1972 dni temu
Ocena: 0
Fajny artykuł :)

Nie masz uprawnień do komentowania. Może powinieneś(aś) się zalogować lub zarejestrować? To zajmie tylko chwilę!