0.00
(0 głosów)

Ruch oporu w Pałacu Snów

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Ruch oporu w Pałacu Snów - ruch oporu w Pałacu Snów, który jednak tylko przygotowuje się do podjęcia przygotowań do działań przygotowawczych.

Siedziba[edytuj | edytuj kod]

Wejście do siedziby ruchu mieści się w Elitarności. Obok schodów prowadzących na jeden z tysięcy placów jest płaski kawałek murku z płaskorzeźbami, przypominający bogato rzeźbioną framugę drzwi. Jednak nie ma drzwi, tylko duże płyty piaskowca.

Kamienie, leżące przy murku, dają się swobodnie wyginać; trzeba uformować z jednego z nich literę „L” i wbić w ścianę, w miejscu, gdzie powinna znajdować się klamka nieistniejących drzwi. Kamień zamienia się w prawdziwą klamkę i nabiera mosiężnego blasku. Po naciśnięciu jej, drzwi otwierają się i prowadzą do ciemnego tunelu. Po chwili rozszerza się on, w kilku miejscach pojawiają się nawet nieśmiałe, świecące matową żółcią okna. Jakby twórca tego miejsca nie mógł się zdecydować, czy chce tu umiejscowić domy, czy nie.

Dalej korytarz prowadzi do dużej, okrągłej sali. Wygląda osobliwie. Na środku stoi spory stół, przy nim parę foteli. Wokół, w kilku półokręgach, stoją krzesła. Cała powierzchnia ściany od podłogi do sklepienia pokryta jest regałami z masą kolorowych segregatorów. Na kilku drabinach stoją ludzie i wtykają bądź wyciągają segregatory. Na wielkim stole kolejnych parę osób porządkuje papiery, dziurkuje je i wkłada do kolejnych segregatorów.

Działanie[edytuj | edytuj kod]

Zanim jakakolwiek akcja zostanie przeprowadzona, trzeba ją omówić i przeprowadzić głosowanie. Dotyczy to nawet przedłużenia drabiny i pomocy archiwistce. Przez to cała energia, jaką można by włożyć w powstrzymanie Mortena, zostaje zmarnowana na bezcelowe gadanie i sporządzanie dokumentów.

Przez całe dwa tygodnie zwołali dwadzieścia osiem zebrań, uchwalili trzysta dwadzieścia siedem uchwał i opracowali prawie dwieście pięćdziesiąt projektów uchwał. Do tego stworzyli szczegółowe raporty i stenogramy z każdego zebrania.

Członkowie, których wymieniono[edytuj | edytuj kod]

  • Jerzy,
  • Bogusz,
  • niska archiwistka,
  • otyła kobieta z modnymi okularami w czarnej oprawce i przesadnie mocnym make-upem, zajmująca się dokumentami.

Komentarze (1)

Komentarze (1) [Pomoc]


avatar

EmkaZyrafa013Zainspirowany WikiFNiN

11 miesiące temu
Wynik 0
Jeju oni byli zalosni

Nie możesz publikować komentarzy.