0.00
(0 głosów)

UserWiki:SpaceNinjaYT/brudnopis

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Szablon:LRMI

Mamy już 762 artykuły. Pomóż zwiększyć tę liczbę Dołącz się!

O co chodzi?

WikiFNiN to otwarty, wspierany przez Oficjalny FanClub FNiN projekt, mający na celu zgromadzenie jak największej ilości informacji o serii "Felix, Net i Nika". Każdy może pomóc - Ty też! Nie pytaj, czy możesz, tylko zacznij pomagać!

Wspólnie staramy się stworzyć obszerną i rzetelną bazę wiedzy o serii Felix, Net i Nika. Idea jest prosta: wpisujesz imię swojego ulubionego bohatera i już po chwili wiesz o nim wszystko - nie musisz ponownie czytać wszystkich tomów serii, by przypomnieć sobie, w której części występował Kręt, jak wyglądała myszomrówka albo kim był Marian Świecki.

Aby edytować WikiFNiN, musisz założyć konto. Jednak to zajmie tylko chwilkę - wystarczy potwierdzić e-mail i już możesz rozwijać wiki!

Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, bądź nie znasz mechanizmu Wiki, nic straconego! Manfred, twój ulubiony Wikiprzewodnik, przygotował strony pomocy właśnie dla Ciebie!

2. Jak korzystać z paska edycji?

Nad polem edycji artykułu znajduje się pasek ułatwiający edycję artykułów.

Pasek edycji.PNG

Kolejne przyciski umożliwiają:

 1. B.PNG pogrubienie zaznaczonego tekstu,
 2. I.PNG pochylenie zaznaczonego tekstu,
 3. Wstawianie obrazka.PNG wstawienie obrazka (patrz: Pomoc:Grafika),
 4. Wstawianie podpisu.PNG wstawienie podpisu (do używania tylko na stronach dyskusji),
 5. Wstawianie linku.PNG wstawienie linku (powoduje pojawienie się okienka, gdzie należy podać nazwę lub adres strony oraz nazwę linku, można również wcześniej zaznaczyć tekst, który ma być linkiem),
 6. Wstawianie przypisu.PNG wstawienie przypisu - aktualnie nie działa w WikiFNiN,
 7. Formatowanie.PNG rozwinięcie menu z dodatkowymi przyciskami - najedź na przycisk, by zobaczyć opis,
 8. Link pomoc na pasku.PNG rozwinięcie podręcznej pomocy z podstawowymi wikikodami.

3. Jak "podejrzeć" artykuł, bez zapisywania?

Do podejrzenia artykułu bez jego zapisywania i pokazywania innym służy przycisk Pokaż podgląd pod okienkiem na opis zmian (dobrze byłoby, gdybyś wypełniał(a) ten opis przy każdej edycji, nie jest to jednak szczegółowe sprawozdanie z edycji! Wystarczy kilka słów, mówiących ogólnie o tym, co zrobiłeś/zrobiłaś).

Po kliknięciu na Pokaż podgląd zobaczysz jak będzie wyglądał Twój artykuł, wciąż jednak będziesz mógł/mogła go edytować.

4. Jak zapisać zmiany?

Po "podejrzeniu" artykułu, jeśli już nic w nim nie zmieniasz, możesz go zapisać i tym samym udostępnić innym - wystarczy, że klikniesz na Zapisz i gotowe.

Jeśli stwierdzisz, że jednak nie chcesz zapisywać swoich zmian, kliknij na Anuluj - żadne zmiany nie zostaną zapisane.

Jeśli nie jesteś zalogowany, to po pierwszym kliknięciu na Zapisz Twoje zmiany nie zostaną jeszcze zapisane - zamiast tego pojawi się strona z prośbą o odpowiedź na pytanie antyspamowe i normalnym polem do edycji Twojego artykułu (dalej możesz swobodnie go zmieniać). Zmiany zostaną zapisane po odpowiedzeniu na pytanie i kliknięciu na Zapisz - jeśli odpowiesz błędnie, zostaniesz przekierowany na tę samą stronę, gdzie będziesz mógł ponownie spróbować odpowiedzieć i zapisać zmiany.WIKIKOD:

< Edycja

Cześć, Użytkowniku/Użytkowniczko!
Podczas edytowania artykułów do formatowania tekstu, tworzenia linków, tabel, etc. możesz wykorzystać wiki-kod oraz HTML. Ten drugi jest jednak bardzo rzadko używany, głównie przy szablonach, zatem nie musisz go znać.
Poniżej przedstawiłem dla Ciebie kilka przykładowych zastosowań wiki-kodu. Nie musisz się jednak tego uczyć na pamięć! Specjalnie dla Ciebie umieściłem nad polem edycji kilka przycisków, które przywołują najpotrzebniejsze elementy wiki-kodu wprost do pola edycji, prawie tak jak w zwykłym edytorze tekstu. Dodatkowo w pomocy nad polem edycji znajdziesz najpotrzebniejsze wikikody.
Dalej, zapoznaj się szybko z tą strona i śpiesz edytować WikiFNiN!
Manfred, Twój ulubiony wikiprzewodnik
Wikikod Efekt Komentarz
'''tekst pogrubiony''' tekst pogrubiony
''tekst pochylony'' tekst pochylony
[[Strona główna]] Strona główna Link do strony w WikiFNiN, można wstawiać ręcznie lub korzystać ze specjalnego okienka po kliknięciu na przycisk Wstawianie linku.PNG
[[Strona główna|aaa]] aaa Link do strony w WikiFNiN ze zmienioną wyświetlaną nazwą; patrz uwagi wyżej.
[http://www.felixnetinika.pl strona książki Felix, Net i Nika] strona książki Felix, Net i Nika Link do strony poza WikiFNiN, można wstawiać ręcznie lub korzystając z Wstawianie linku.PNG
== Sekcja == przykład pod tabelą Tworzy nową sekcję, wyróżnioną graficznie i obecną w spisie treści - do rozdzielania większych bloków treści, np. wygląd, zachowanie, etc.
=== Podsekcja == przykład niżej Tworzy podsekcję, obecną w spisie treści, do rozdzielania tekstu w ramach jednej sekcji.
~~~~ --kam193 16:01, 16 sie 2012 (CEST) Twój podpis z datą i godziną - używaj na stronach dyskusji.

# pozycja 1
# pozycja 2
## podpunkt 1 pozycji 2
### podpunkt 1 podpunktu 1 pozycji 2
## podpunkt 2 pozycji 1

 1. pozycja 1
 2. pozycja 2
  1. podpunkt 1 pozycji 2
   1. podpunkt 1 podpunktu 1 pozycji 2
  2. podpunkt 2 pozycji 1
Lista numerowana

* punkt
* punkt
** podpunkt
** podpunkt
* punkt

 • punkt
 • punkt
  • podpunkt
  • podpunkt
 • punkt
Lista punktowana

pojedynczy
enter.

Nowy

Akapit

pojedynczy enter.

Nowy

Akapit

Dopiero linia odstępu przenosi tekst do następnej linii (lub wpisanie <br />).
[[Kategoria:Pomoc]] Zobacz listę kategorii u dołu strony Dodaje stroną do jakiejś kategorii, nie jest to widoczne w treści strony, lecz pod nią.
#REDIRECT [[Felix, Net i Nika]] Przekierowuje stronę do Felix, Net i Nika - musi być wpisane na początku strony.
<ref>http://wiki.fnin.eu/</ref> Przypis[1] Ten kod tworzy przypis z linkiem do źródła - na końcu artykułu należy utworzyć sekcję Przypisy i umieścić w niej kod <references />, dzięki czemu w tym miejscu pojawi się lista linków do źródeł podanych w przypisach.

Sekcja

Podsekcja

Przypisy


To na razie wszystkie podstawowe znaki formatowania. Teraz możemy poznać, czym są kategorie.

Kategorie >

Komentarze (0)

Komentarze (0) [Pomoc]


Nie możesz publikować komentarzy.


WikiFNiN to otwart projekt fanów serii Felix, Net i Nika będący częścią Oficjalnego FanClubu FNiN. Więcej o wikiFNiN dowiesz się z artykułów O wikiFNiN oraz Historia wikiFNiN.
Szczegółowe informacje dotyczące regulaminu i licencji znajdziesz na stronie Informacje prawne i licencja.