Sąd uczniowski
|
| Sąd uczniowski występuje(ą) tylko w książce pt. Felix, Net i Nika oraz Bunt Maszyn Inne artykuły związane z tą książką znajdziesz w tej kategorii |
Sąd uczniowski – projekt wymyślony przez dyrektora Juliusza Stokrotkę, był jednym z etapów planu wychowania demokratycznego i kształtowania podstaw obywatelskich. Miał on się zajmować mniej istotnymi sprawami. Sąd powstał z inicjatywy dyrektora szkoły. Sędzią miała zostać osoba wyłoniona w konkursie, została nią Eryka Surowiec, która jako jedyna wzięła w nim udział. Został stworzony w ramach programu szkolnego "Przejawy aktywności uczniowskiej".
Skład sądu
- Eryka Surowiec – przewodnicząca,
- Maryla Struszewska - pierwszy zastępca,
- Klaudia Szyma – drugi zastępca i stenotypistka.
Rozprawy
Pierwsza rozprawa odbyła się w sprawie dewastacji witryny szkolnego sklepiku "Łakoć", dewastacją tą było naklejenie trzech przeczeń „NIE” odpowiednio przed słowami „smacznie” „zdrowo” i „tanio”. Eryka stwierdziła winę Felixa, Neta i Niki, zostali oni skazani na 10 godzin prac porządkowych na terenie szkoły.
Drugą rozprawa była w sprawie o uznanie samochodu za dzieło sztuki. Pozew przeciwko Zuzannie Zdrój złożył Felix. Pomysł ten był Neta, któremu chodziło tylko o to, aby w odpowiednim momencie mógł wykorzystać sąd wobec Eftepa lub Konstancji Konstantynopolskiej. Z rozprawy tej właściwie nic nie wynikło
|
| Ten artykuł został nadesłany na FanClubowy konkurs z okazji premiery tomu Felix, Net i Nika oraz Świat Zero 2. Alternauci Nadesłał(a): Koalax3. Artykuł mógł być później edytowany. |
