3.00
(3 głosy)

Józef/Cecylian Nizina

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Józef/Cecylian Nizina - kierownik ośrodka wypoczynkowego Jagodowy Bór w Stefanie nad Wisłą. Wyjątkowo nudny człowiek, który nie przyjmuje tego do świadomości. Jest równie kiepskim informatykiem co Eftep i - również jak Eftep - uważa się za jednego z najlepszych. Uwielbia zanudzać innych swoimi długimi wypowiedziami na najnudniejsze tematy. Chce zamienić swój ośrodek, budynek z klimatem, w nowoczesny i surowy hotel. Modernizację zaczął od swojego gabinetu oraz jednego z elementów budynku. Biały siding i blachę falistą przez pomyłkę zdemontowali żołnierze Waligóry.

Rozbieżności co do imienia[edytuj | edytuj kod]

Istnieją rozbieżności co do imienia Niziny, dlatego w tym artykule użyto obu. Szczegóły znajdują się na stronie dyskusji.

Występowanie w serii[edytuj | edytuj kod]

Kierownik Nizina występuje głównie w drugiej części. Pojawia się także w opowiadaniu Felix, Net i Nika oraz Priorytet Zero, gdzie zostałą opisana ta sama historia, ale z perspektywy Agenta Mamrota. Krótko występuje także w świecie alternatywnym B800 w dziesiątej części, gdzie jest kierownikiem jakiegoś obiektu (ale nie wiadomo jakiego) i kupuje ropę naftową od Henryka Kurtacza.

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Nizina jest pulchny, łysy i niski, z krótkimi nóżkami. Ma małe oczka, ukryte za grubymi okularami.

Auto[edytuj | edytuj kod]

Garaż urządził w zamurowanym wejściu do bazy z pierścieniem Wunrung w Stefanie. Jeździ trzydrzwiowym Oplem Kadett z silnikiem o mocy 47 koni mechanicznych, wyprodukowanym w 1988r.

Gabinet[edytuj | edytuj kod]

Gabinet Niziny wygląda, jakby go żywcem przenieść z nowoczesnego biurowca. Równe białe ściany, podwieszany sufit, verticale w oknie i wielkie biurko z płaskim czarnym monitorem. Poza najpotrzebniejszymi rzeczami, nie ma w nim bibelotów ani żadnych przedmiotów, które zwykle gromadzą się na biurkach, za to leży książka "Jak zainteresować innych swoją osobą". Jedynym ozdobnikiem jest sztuczna palma, stojąca w rogu pomieszczenia.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Jego nazwisko bywa przekrecane, np. na Wyżyna, Dolina, itp.
  • Stworzył hotelową bazę danych, która nie działa, ponieważ nie dał pracownikom odpowiednich uprawnień. Bazę poprawił Net.

Więcej w WikiFNiN[edytuj | edytuj kod]


Komentarze (3)

Komentarze (3) [Pomoc]


avatar

MineUnKnownXCoś już wie o WikiFNiN

89 miesiące temu
Wynik 0
Głupi trochę…
avatar

Oli200856Coś już wie o WikiFNiN

39 miesiące temu
Wynik 0
No
avatar

Zielona OliwkaZainspirowany WikiFNiN

34 miesiące temu
Wynik 0
Oczywiście!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nie możesz publikować komentarzy.