5.00
(1 głos)

Frank Knipszyc

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
(Przekierowano z Ponury Żniwiarz)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Frank Knipszyc (Ponury Żniwiarz) - utalentowany konstruktor robotów kroczących. Zajmował się tworzeniem maszyn kroczących w Instytucie Badań Nadzwyczajnych, gdzie zasiadał w Zarządzie. Jako duch pozostał na ziemi, bo miłość do żony i to, co jej zrobił, nie pozwala mu odejść. Mieszkał w dużym domu w Warszawie. Jest antagonistą części czwartej.

Felix, Net i Nika spotkali go w części czwartej na balu Hallowenowym gdzie dał im list, który po przeczytaniu rozpadł się. Później zaplątał ich w wypadek drogowy i zaczął szantażować. Wiedzieli o tym tylko oni i Manfred, więc zmusił ich do zrobienia tego, co im kazał - uczestniczenia w jego grze, a ostatecznie znalezienia Bazyliszka.

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Na zdjęciu rodzinnym w domu Knipszyców Frank był wysoki i postawny. Miał ciemne włosy.

Jako Ponury Żniwiarz był ubrany w czarny płaszcz, pod którym widać było tylko cień. W ręku trzymał kosę.

Praca i historia[edytuj | edytuj kod]

Około 13 lat przed wydarzeniami opisanymi w książce Felix, Net i Nika oraz Pułapka Nieśmiertelności zajmował się tworzeniem maszyn kroczących w Instytucie Badań Nadzwyczajnych, gdzie zasiadał w Zarządzie. Kiedy jego żona, Anna Knipszyc, zachorowała na stwardnienie boczne zanikowe, zajął się tworzeniem bioelektrycznych siłowników mających zastąpić mięśnie, które w tajemnicy wszczepiał chorym ludziom. Chciał w ten sposób znaleźć sposób na uratowanie życia swojej żonie.

Gdy tylko w Instytucie odkryli, że naukowiec eksperymentuje na żywych ludziach, wyrzucono go z pracy. Profesor nadal prowadził badania i wbrew woli jego żony utrzymywał ją przy życiu. Gdy choroba Anny Knipszyc miała już ją zabić, Frank przeniósł jej mózg do ciała robota, później nazwanego Bazyliszkiem. Gdy Anna Knipszyc obudziła się w robocim ciele nie miała pojęcia co się dzieję. Profesor nigdy nie powiedział jej co planuje, a za życia swego ciała Anna była uwieziona we własnym umyśle. Pani Knipszyc po uruchomieniu mechanicznego ciała doznała szoku, że może się poruszać i, próbując tylko przytulić swego męża i córkę Glorię, zabiła swoją rodzinę. Nie miała pojęcia jaką siłę ma jej robocie ciało.

Ponury Żniwiarz[edytuj | edytuj kod]

Z powodu miłości do żony przetrwał w formie „elektrycznego ducha”. Po dziesięciu latach, kiedy zepsuła się automatyczna stacja ładowania Bazyliszka, powrócił. Podczas balu halloweenowego w gimnazjum Felixa, Neta i Niki, stworzył iluzję magazynku ( zwanego przez przyjaciół „salą 308 i pół” ) i zmusił Felixa do jego otworzenia. W ten sposób dostał się do świata żywych. Zaczął szantażować superpaczkę, stwarzając wrażenie, że jeśli nie zrobią tego, co im rozkaże, komuś stanie się krzywda. Ostatecznie chodziło mu o odnalezienie Bazyliszka i naprawienie stacji ładowania.

Rodzina[edytuj | edytuj kod]

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

W świecie alternatywnym B40 Frank Knipszyc także chciał uratować swoją żonę. Gdy Anna zmarła, mężczyzna zajął się budową Skoczywrót. Chciał otworzyć przejście do świata alternatywnego i sprowadzić kopię swojej żony. Ślad po nim zaginął.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Komentarze (1)

Komentarze (1) [Pomoc]
Loading comments...