0.00
(0 głosów)

Agent Numer Jeden

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania


Agent Numer Jeden – szef Wydziału Bezpieczeństwa w Instytucie Badań Nadzwyczajnych. Jest najważniejszym agentem w IBN. Niewielu pracowników miało okazję spotkać się z nim osobiście - dla Piotra Polona i Marka Bieleckiego był to wielki zaszczyt i nie do końca wierzyli, że to się wydarzyło. Twierdzi, że pozostanie niezauważonym to jego praca.

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Agent Numer Jeden jest około pięćdziesięcioletnim mężczyzną. Ma siwe włosy, siwe wąsy oraz posturę emerytowanego kulturysty. Nosi czarny, dobrze skrojony garnitur. Cały czas ma spokojny wyraz twarzy i nie wykonuje nerwowych ruchów.

W książce[edytuj | edytuj kod]

OOUIjs-notice-orange.png
Uwaga. Ta sekcja zawiera szczegóły fabuły lub zakończenia utworu

Agent Numer Jeden przez większość czasu buntu maszyn przebywał w gabinecie dyrektora. To on zaplanował, aby Felix, Net i Nika przyjechali do Instytutu i spróbowali pomóc w sprawie Konpopoza. Przekazał porucznikowi Bartoldowi informacje, których się dowiedzieli i ostrzegł go, że pomimo doświadczenia, niewiele może zrobić. Później wrócił na Wydział Bezpieczeństwa, gdzie razem z Agentem Numer Siedem omówił niedawne wydarzenia. Twierdził, że nie docenili oni przeciwnika i, że błędem było sprowadzenie superpaczki. Zlecił podwładnemu odszukanie ich i zawiezienie z powrotem do Warszawy. Następnie wrócił do gabinetu dyrektora, gdzie widział m. in. nagranie Ilony Boguckiej z miejsca ataku. Jeszcze później, ponownie spotkał się z Bartoldem i poinformował go o zakończeniu akcji. Do końca ukrywał obecność Felixa, Neta i Niki na Wydziale Maszyn Kroczących.

Był także obecny przy rozmowie Alexandra Hermana z panami Polonem i Bieleckim, gdy ten przydzielał ich do projektu JumpGate.


Komentarze (0)

Komentarze (0) [Pomoc]
Loading comments...