0.00
(0 głosów)

Elektrogitymacja

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Elektrogitymacja – małe, wielofunkcyjne urządzenie używane głównie do identyfikacji pracowników Instytutu Badań Nadzwyczajnych i komunikacji między sobą. Dodatkowo za jej pomocą można np. wezwać transport z dowolnego miejsca w Warszawie do Instytutu. Kontroluje ona też, czy jej użytkownik może wejść w jakieś miejsce, gdzie wymagane jest posiadanie odpowiedniego stopnia wtajemniczenia. Jeśli ktoś chce wejść do Instytutu lub z niego wyjść, musi okazać ją przy wejściu i wyjściu. Gdy osoba nie posiada przy sobie elektrogitymacji, dostaje kartę zastępczą, a jeżeli nie ma jej w ogóle, dostaje przepustkę czasową, ale musi trzymać się osoby posiadającej urządzenie.

W sprawach niezwiązanych z Instytutem urządzenie nie posiada, żadnej wartości, dlatego jej właściciel nie może liczyć na żadne przywileje, jeśli np. zostanie złapany przez policję.

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Elektrogitymacja wygląda jak gruba karta kredytowa z kilkoma przyciskami, czytnikiem linii papilarnych i wyświetlaczem.

Elektrogitymacje superpaczki[edytuj | edytuj kod]

Felix, Net i Nika posiadają elektrogitymacje mniej więcej od wydarzeń opisanych w ósmej części, jednak w treści książki nie jest wyjaśnione, kiedy dokładnie, od kogo i dlaczego je otrzymali.

W trzeciej i w czwartej części przyjaciele przy wjeździe do Instytutu muszą zrobić sobie zdjęcie do tymczasowego identyfikatora. Po drugiej wizycie Felix go zachował, dzięki czemu mógł skontaktować się z Konpopozem w szóstej części. Później Net dowiaduje się od ojca, że prawdopodobnie nie dostaną elektrogitymacji, dopóki są niepełnoletni. W ósmej części przyjaciele przy wejściu znowu dostają tylko identyfikatory, jednak tym razem ze swoimi starymi zdjęciami. Natomiast w dziewiątej części Felix zabiera elektrogitymację do Instytutu, a Net i Nika nie wzięli swoich z domu, więc dostają karty zastępcze. Od tego czasu uznaje się, że superpaczka posiada elektrogitymacje. Przyjaciele wykorzystali je w pierwszych światach alternatywnych, aby dojechać do Instytutu. Następnie Felix wziął elektrogitymację na wszelki wypadek na wakacje do Wielkiej Brytanii. Dzięki niej, po teleportacji z Londynu przez Wunrung (w czternastej części), przyjaciele mogli poruszać się po Instytucie, dopóki nie nastąpiła blokada międzypoziomowa. Komplant wszczepiony Nice ma program zastępujący elektrogitymację.

Komentarze (0)

Komentarze (0) [Pomoc]
Loading comments...