0.00
(0 głosów)
Ten artykuł wymaga uzupełnienia

Felix, Net i Nika oraz Fantologia

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
OOUIjs-previous-ltr.png
Powieści z serii Felix, Net i Nika

Felix, Net i Nika oraz Fantologia - osiemnasty tom cyklu Felix, Net i Nika Rafała Kosika. Jest zbiorem opowiadań napisanych przez fanów i samego Rafała Kosika. Premiera książki miała miejsce 14 czerwca 2024 roku na Pyrkonie.

Opis[edytuj | edytuj kod]

Opis pochodzi ze strony Wydawcy - Powergraph[2]

20 lat najlepszej polskiej serii dla nastolatków!

Dwie dekady fantastycznych przygód, osiemnaście tomów, ponad milion osiemset tysięcy sprzedanych egzemplarzy i pierwsza lektura szkolna, którą przed próbą całkowitego usunięcia z ministerialnej listy obronili sami uczniowie. Seria „Felix, Net i NikaRafała Kosika dawno przekroczyła granice wyznaczone przez rynek książki. To po prostu popkulturowy fenomen!

Teraz, z okazji dwudziestej rocznicy ukazania się Gangu Niewidzialnych Ludzi (czyli tomu, który pierwotnie miał być pierwszym i ostatnim), Wydawnictwo Powergraph zaprosiło społeczność „Felixa, Neta i Niki” do współpracy przy niesamowitym projekcie[3]. Z kilkuset nadesłanych przez fanów opowiadań konkursowe jury wybrało dwadzieścia najlepszych, wróżąc niektórym autorkom i autorom prawdziwą literacką karierę…

Fantologia to opowieści o tym, czego fanom serii FNiN przez lata brakowało. O bohaterach głównych, ale i tych pobocznych: Laurze, Babci Lusi, Gilbercie i Aurelii, ale też o Golemie Golemie, Cabanie i… Konpopozie! Historie z przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Z uniwersum nam najbliższego i ze światów równoległych. A na koniec – dłuuugie opowiadanie Rafała Kosika, bo to przecież od Rafała się wszystko zaczęło!

Autorzy:

Konrad Domagała, Mateusz Kaczyński, Krzysztof Kietzman, Miłosz Konarski, Aleksandra Kosowska, Justyna Łuć, Patrycja Łukaszyk, Aleksandra Łukowska, Natalia Maleszewska, Anastazja Nocoń, Michał Tadeusz Noworyta, Alicja Paterek, Kalina Pawełczak, Bartłomiej Przybylski, Robert Solski, Bogna Szymankiewicz, Sebastian Tauer, Katarzyna Wilczyńska, Lidia Wojciechowska, Karolina Zdunek.

Opowiadania wchodzące w skład zbioru[edytuj | edytuj kod]

Zobacz też: Opowiadania z Fantologii (spis)

Nowe postacie[edytuj | edytuj kod]

Motto[edytuj | edytuj kod]

Nie ma literatury bez autorów, nie ma jej też bez czytelników

Rafał Kosik

Dedykacja[edytuj | edytuj kod]

Dla Eweliny Ogrodowicz, Bartosza i Michała Hernasów, Klaudii Wawrzeszkiewicz, Jacka Kalkowskiego, Kamila Mańkowskiego, Alicji Januszewskiej, Marceliny Płonowskiej, Norberta Rutkowskiego, Marcina Elantkowskiego, Kacpra Stachyry i... wielu, wielu innych osób, dzięki którym w ogóle chciało mi się napisać te 12 470 387 literek.

Konkurs[edytuj | edytuj kod]

30 czerwca 2023 na Facebookowym profilu serii[4] został oficjalnie ogłoszony konkurs[3] na opowiadanie do Antologii Felix, Net i Nika.

Konkurs trwał do 30.09.2023 r. do godziny 23:59. Zgłoszonych zostało 151 prac[5].

W Jury zasiedli:

Rafał Kosik - autor serii „Felix, Net i Nika”,

Baba od polskiego – Aneta Korycińska,

Przemek Staroń – nauczyciel i psycholog i

Kasia Sienkiewicz-Kosik – redaktorka serii „Felix, Net i Nika”.

31 grudnia 2023 zostały ogłoszone wyniki konkursu[6].

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Początkowo opowiadania miały mieścić się w limicie 20 000 znaków ze spacjami. Szybko jednak limit ten został podniesiony do 40 000 znaków ze spacjami ze względu na głosy fanów, że pierwotny limit jest zbyt ograniczający.
  • Mimo wstępnych informacji, że do antologii zostanie wybranych ok 10 prac, ostatecznie wybrano 20. W Fantologii, już poza konkursem, znalazło się też opowiadanie Rafała Kosika.

Więcej w WikiFNiN[edytuj | edytuj kod]

OOUIjs-infoFilled info blue.png
Osobny artykuł: Opowiadania FNiN.

Fragmenty[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. https://powergraph.pl/ksiazki/felix-net-i-nika-oraz-fantologia.html
  2. [1] Opis 18 tomu na stronie wydawcy
  3. 3,0 3,1 [2] Post z ogłoszeniem konkursu na Facebookowym profilu serii
  4. https://www.facebook.com/felixnetinika
  5. [3] Liczba prac konkursowych
  6. [4] Post z oficjalnym ogłoszeniem wyników konkursu

Komentarze (0)

Komentarze (0) [Pomoc]
Loading comments...