UWAGA! Zmień skórkę na Wektor!
Znane są problemy występujące przy używaniu skórek innych niż Wektor.
Aby zapewnić komfortową pracę z WikiFNiN, zalecana jest zmiana skórki na Wektor - możesz tego dokonać na stronie swoich preferencji zaznaczając Wektor.
Zapraszamy do dalszego rozbudowywania WikiFNiN!

Stefan Kuszmiński

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ten artykuł wymaga uzupełnienia.
Jeśli możesz, uzupełnij go - nie wiesz jak? Zajrzyj do pomocy!
Należy uzupełnić: lata życia

Czerwona flaga.png

Uzupełnij ten artykuł!
Ten artykuł wymaga uzupełnienia. Zobacz, co trzeba poprawić.

Stefan Kuszmiński (zm. 1945) - genialny naukowiec, matematyk, odkrył lub wymyślił napęd antygrawitacyjny, jego imię nosi Gimnazjum nr 13 w Warszawie, do której chodzą Felix, Net i Nika.

Zginął w katastrofie samolotu wraz z córką i żoną, uciekając przed hitlerowcami w 1945 roku. Samolot rozbił się o dach Gimnazjum Felixa, Neta i Niki. Początkowo odnaleziono tylko skrzydła owego samolotu, przyjaciele odnaleźli na strychu szkoły również kadłub. Napisał 13 ksiąg naukowych.

Prof. Kuszmiński napisał również swoją tzw. Trzynastą Księgę, którą Felix, Net i Nika odnaleźli w piwnicach małego kościółka. Zawierała ona m.in. dokładny opis budowy napędu antygrawitacyjnego, szerokość i wysokość geograficzną bazy w Milo i którą przekazali przypadkowo Muzeum Narodowemu. Ono zdecydowało się zeskanować wszystkie swoje książki "przypadkowo" u Vidoctora, w Silver Tower który był przykrywką dla Mortena. Po wydarzeniach na ostatnim piętrze Silver Tower, naukowcy z Instytutu Badań Nadzwyczajnych przejęli księgę i ją przestudiowali co doprowadziło do powolnego kończenia latalerza.

5.00
GwiazdkaGwiazdkaGwiazdkaGwiazdkaGwiazdka (2 głosy)


Nie masz uprawnień do komentowania. Może powinieneś(aś) się zalogować lub zarejestrować? To zajmie tylko chwilę!