5.00
(2 głosy)

Złodzieje Snów

Z WikiFNiN - otwarta encyklopedia o serii Felix, Net i Nika
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Złodzieje Snów – przekaźniki potęgujące działanie Pałacu Snów, w czasie objęcia go przez Mortena. Połączenie mózgu ze Złodziejem Snów umożliwiały chemikalia zawarte w szeroko reklamowanych produktach firmy Netrom. Przekaźniki łączyły sny wszystkich ludzi, tak jak Internet łączy komputery. W całej Warszawie znajdowało się ich dwanaście, nie licząc Trybałta w Domu Snerów.

Odkrycie[edytuj | edytuj kod]

Będąc na tropie zagadki Pałacu Snów, przyjaciele doszli do wniosku, że potrzebny jest przekaźnik, który umożliwił połączenie ich mózgów w czasie snu z Internetem. Początkowo myśleli, że chodzi o WON-y – Wykrywacze Obcych Naleciałości, które oficjalnie miały sprawdzać czystość ich polszczyzny. Nie mylili się aż tak bardzo, WON-y okazały się podsłuchem. Nie przybliżyło ich to jednak ani trochę do rozwiązania zagadki.

Na pomysł, jak wykryć przekaźnik, wpadł Felix. Chciał sprawdzić rozmieszczenie wypadków drogowych spowodowanych przez zasypiających kierowców. Jego plan został zrealizowany przez Manfreda. Wyniki okazały się zatrważające. Kiedy Manfred nałożył statystyki na mapę, przyjaciołom ukazały się skupiska pełne różowych kropek – każda z nich oznaczała jeden wypadek. Kropki były najbardziej zagęszczone w dwunastu miejscach, w których centrach najprawdopodobniej znajdowały się Złodzieje Snów. Net potwierdził, że z tych właśnie okolic były wysyłane komentarze do bloga Clevleen. Jeden ze Złodziei znajdował się na maszcie antenowym tuż nad domem Neta, co było prawdopodobną przyczyną zapadnięcia jego mamy w śpiączkę.

Felix domyślał się, że Złodzieje muszą być wielkości telewizora lub kontenera, jednak prolog i ostatni rozdział trzeciej części wyraźnie sugeruje, że przekaźnik był wielkości pudełka z antenką. System połączenia Złodziei z Pałacem został odkryty przez Wielkiego Informatyka, którym okazał się Net we własnej osobie. Udało mu się wkrótce wyłączyć Złodziei, co dało przyjaciołom kilka godzin przewagi w walce z Pałacem. Innymi słowy odsunęło to punkt krytyczny i w efekcie zwalczyło „epidemię”.

Trybałt[edytuj | edytuj kod]

Trybałt był wielką maszyną - mechanicznym złodziejem snów, znajdującym się w Domu Snerów. Główna część jego ramy konstrukcyjnej miała kształt sześcianu. Tysiące mniejszych i większych trybików było w ciągłym, zmiennym ruchu. W maszynie znajdowały się liczne koła zębate, wahadła, sprężyny, koła zamachowe, suwaki, walec pokryty kołkami i inne. Wszystko stale się poruszało i wydawało z siebie nieprzerwany terkot, chrzęst i szum. Trybałt został wyprodukowany w 1723 roku, później podłączono go do sieci kabli. Prawdopodobnie należał do Zegarmistrza i Snerów.


Komentarze (0)

Komentarze (0) [Pomoc]


Nie możesz publikować komentarzy.